boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – BKS BOBRZANIE BOLESŁAWIEC 0:6 (0:4)

Gole : Ohagwu(3), Ziółkowski, Pawlusiński, Kraśnicki

Skład GKS : Dawid Kopczyński, - Kamil Ćwiak, Zbigniew Ćwiak (46, Adrian Woźny), Krzysztof Karpowicz, Michał Warchoł (46, Krzysztof Kijowski), - Mirosław Różycki (46, Adrian Woźniak), Krystian Bączkiewicz (70, Krzysztof Halczuk), Andrzej Miżdal (60, Patryk Ćwiak), Adrian Biały, - Adrian Kulesza.

BKS rozpoczął mecz w składzie: Purta, Janicki, Wakulski, Dudkiewicz, Bryłkowski, Bochnia, Tymków, Dudka, Kliwak, Ziółkowski, Ohagwu.

W drugiej połowie zagrali: Pazio, Kraśnicki, Dzięgleski, Jaśkiewicz, Pawlusiński, Kapusz. / źródło : http://www.bksbobrzanie.pl/index.php?id=828

Sędziował : Andrzej Socha.

Widzów : ok.100

ZABIEGANI !

Mecz BKS-u z GKS-em na stadion w Raciborowicach przyciągnął sporą grupę kibiców. Początkowo gra naszej drużyny wyglądała nawet dobrze. Mieliśmy bramkowe sytuacje i graliśmy „jak równy z równym”. Jednak to zespół BKS ma w swych szeregach bardzo dobrze przygotowanych fizycznie zawodników oraz dobrze grających pressingiem. Praktycznie przez cały mecz zawodnicy grali blisko naszych zawodników i bardzo uprzykrzali im życie. Taka gra szybko przyniosła efekty, po około 15 minutach było 0:1. Piłkę w środku pola stracił Warchoł i szybka kontra zakończyła się faulem w polu karnym Kamila Ćwiaka, do piłki podszedł Ohagwu i strzelił pierwszego gola. Ta bramka lekko podłamała nasz zespół, a niedługo potem popełniamy kolejne dwa błędy, wręcz juniorskie i BKS podwyższa prowadzenie na 3:0. Dopiero czwarty gol pada po ładnej zespołowej akcji. Wrzutkę z narożnika pola karnego na gola zamienia Ohagwu. BKS mając wysokie prowadzenie troszkę zluzował grę, ale nasz zespół po przerwie w ofensywie był jeszcze słabszy. Nie ustrzegliśmy się także dwóch kolejnych błędów w defensywie i wysokie zwycięstwo BKS stało się faktem. No cóż, na boisku było jednak widać różnicę dwóch klas, która jeszcze nie tak dawno dzieliła oba zespoły. Dla naszej drużyny to mocne przetarcie i dobry trening przed zbliżającymi się rozgrywkami klasy okręgowej.

3 sierpnia 2014 r., (niedziela), godz. 11.00,

boisko w Bolesławicach

MAJDAN BOLESŁAWICE – GKS RACIBOROWICE 1:6 (0:4)

Gole dla GKS : 0:1 Andrzej Miżdal, 0:2 Krystian Bączkiewicz, 0:3 Andrzej Miżdal, 0:4 Adrian Woźny, 0:5 Adrian Kulesza, 0:6 Adrian Biały.

Skład GKS : Michał Warchoł, - Kamil Ćwiak, Zbigniew Ćwiak, Krzysztof Karpowicz, Mirosław Różycki (42, Krzysztof Kijowski), - Adrian Biały, Dariusz Poczta-kpt., Krystian Bączkiewicz, Andrzej Miżdal (46, Krzysztof Halczuk), Adrian Woźny, - Adrian Kulesza (75, Mirosław Różycki).

UPALNA WYGRANA i „BARTHEZ” !

Niedzielny poranek przywitał nas sporym upałem. W tym słońcu przyszło nam rozegrać mecz z niżej notowanym rywalem. W bramce GKS-y ponownie zagrał „Barthez”, który w pierwszej połowie nieźle się wynudził. To efekt dobrej gry GKS-u i pełnej kontroli meczu. Do przerwy gładkie 4:0. Momentami ciekawe akcje naszej drużyny z pierwszej piłki. Świetne zagrania wykańczali dwukrotnie Miżdal oraz Bączkiewicz i Woźny. Po przerwie mecz toczony w tempie spacerowym. W nasze szeregi wkradło się rozluźnienie i nonszalancja, a efektem tego był gol dla gospodarzy i dwie groźne sytuacje, w których bezbłędnie spisał się wspomniany „Barthez”. Duet naszych strzelców dołożył jeszcze po golu i spokojnie wywozimy bagaż goli.

30 lipca 2014 r., (środa), godz. 18.00,

GKS RACIBOROWICE – KS CHOJNOWIANKA CHOJNÓW 1:1 (0:1)

Gol dla GKS : 0:1 Kowalczyk (12), 1:1 Andrzej Miżdal (82)

Skład GKS : Dawid Kopczyński, - Kamil Ćwiak, Zbigniew Ćwiak, Krzysztof Karpowicz, Mirosław Różycki (46, Krzysztof Kijowski), - Adrian Woźniak (60, Krzysztof Halczuk), Dariusz Poczta, Michał Warchoł, Andrzej Miżdal (84, Rafał Częstochowski), Adrian Woźny (70, Patryk Ćwiak), - Adrian Kulesza.

Skład KS Chojnowianka: Krupa - Iwaniak, Rajczakowski, Górski, Lisowski - Kowalczyk, Grządkowski, Piwowarczyk, Polański, Szeliga - Serkies. Grali również - Pisarski, Broszko, Szprycha, Kuczyński. /źródło : http://www.e-legnickie.pl/index.php/sport/64-regionalne/11912-raport-z-4-ligi /

Sędziował : Andrzej Socha

Widzów : ok. 50

PIERWSZE PRZETARCIE !

To był pierwszy mecz sparingowy naszej GKS-y po obozie w Kobylej Górze. Od razu przyszło nam się zmierzyć z mocnym zespołem z Chojnowa, który w zbliżającym sezonie zagra w rozgrywkach czwartej ligi. Warto wspomnieć, że trenerem chojnowskiej drużyny jest były szkoleniowiec GKS Arkadiusz Paluch.  Oba zespoły nie wystąpiły w swoich optymalnych składach, wciąż trwa bowiem testowanie zawodników, przymierzanie do drużyny.

Mecz mógł się podobać zgromadzonej nielicznej publiczności. Od początku przewagę zyskali goście, którzy po kilku błędach naszej defensywy szybko wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że chojnowianie wkrótce zdobędą kolejne gole. Ale jednak nic z tych rzeczy, nasz zespół podjął walkę i momentami ręce same składały się do oklasków po niezłych kombinacyjnych akcjach. To nasz zespół stwarzał większe zagrożenie. Bliski zdobycia gola był Poczta, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka i tocząc się po linii wyszła w pole. Popłoch siali również Miżdal i Kulesza, ten drugi był nawet faulowany w polu karnym, ale „międzynarodowy” sędzia nie zdecydował się wskazać na wapno. Do przerwy zatem przegrywamy 0:1. Po przerwie gra była podobna, wprawdzie tempo nie było zbyt wysokie, jednak nie brakowało akcji z obu stron. Nasz zespół za cierpliwość nagrodzony został około 82 minuty, kiedy to Kulesza obsłużył Andrzeja Miżdala, a ten z bliska bez problemu pokonał bramkarza gości. Remis należał się naszemu zespołowi. Wynik to dobry i zasłużony.