Katalog stron internetowych Statystyki wwwKatalog stron internetowych

Relacje 2011/12

XXV KOLEJKA * 3 CZERWCA 2012 (NIEDZIELA) * Raciborowice * godz.16.00
GKS RACIBOROWICE – LEŚNIK OSIECZNICA 3:4 (2:1)
gole : 1:0 Kamil Ćwiak (7), 2:0 Kamil Ćwiak (13 – z rzutu karnego), 2:1 Damian Stryczek (35), 2:2 Rafał Michalak, 3:2 Kamil Ćwiak (67), 3:3 Patryk Hajde (71), 4:3 Rafał Michalak (74)
Skład GKS : P. Ćwiak, - Doliński, Błond, Krzysztof Kijowski (75, Stępień), Wuzberg,  - Czarnota, Wrazidło, K.Ćwiak, Burdzy, - Małaszuk, Paszkiewicz (63, Budzik).
Rezerwa : Zawada, Woroniec, K.Suszek, P.Wieczorek, D.Kubik, Kownacki, Kacper Kijowski, Łużny, Częstochowski.
Skład LEŚNIKA : Zajączkowski, - Wojdygo, Kałużyński, Hajde, Michalak, Stryczek, Kerntke, Górski, Waszkiewicz, Małecki.
Widzów : 50.
Sędziował : Marek Bałacki.
EMOCJONUJĄCY MECZ, ALE PRZEGRANY !

Powoli ku końcowi zbliżają się rozgrywki juniorów (do końca jeszcze 1 mecz). W przedostatniej kolejce nasz zespół podejmował wicelidera z Osiecznicy. Leśnik to bardzo dobra drużyna, co zresztą potwierdziła na boisku w Raciborowicach. Choć przebieg meczu mógłby wskazywać, że to nasi będą w nim triumfować. Gieksa zagrała w dość mocnym składzie. W jej szeregach pojawił m.in. się Kamil Ćwiak, jednak nawet jego akcje nie zdołały uchronić naszego zespołu od porażki.  Początek meczu to nieoczekiwany strzał z daleka Łukasza Kerntke piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki Patryka Ćwiaka. Ten strzał chyba poderwał naszych, gdyż w 7 minucie akcję przeprowadził Dominik Burdzy i wstrzelił piłkę w pole karne, a ta trafiła w rękę obrońcy Leśnika. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Karnego pewnie wykonał Ćwiak i wyszliśmy na prowadzenie. Pięć minut później było już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Ćwiak, strzelając gola głowa po dośrodkowaniu Mateusza Dolińskiego. Było 2:0, mecz był pod kontrolą naszego zespołu do 35 minuty. W tej właśnie minucie zawodnicy Leśnika stworzyli zagrożenie. Piłka dośrodkowana w pole karne do Stryczka, a ten ładnie uderzył pod poprzeczkę zdobywając kontaktowego gola. W końcówce pierwszej połowy Gieksa mogła zadać decydujący cios. Ale najpierw Małaszuk trafił w słupek, a chwilę potem Wrazidło oddał niecelny strzał nad poprzeczką . Do przerwy zatem 2:1.  Tuz po przerwie kolejne oblężenie bramki Zajączkowskiego, bliski zdobycia gola był ponownie Małaszuk, a dobitka Czarnoty zatrzymała się na słupku. Niewykorzystane akcje  zawsze się mszczą. Tak było i tym razem, gdyż w 52 minucie do remisu doprowadził Michalak. W 67 minucie trzeciego gola zdobywa Kamil Ćwiak, po ładnej zespołowej akcji naszej drużyny. Jednak był to ostatni tak dobry akcent naszej drużyny w tym meczu. W 71 minucie goście doprowadzają do remisu po cudownym uderzeniu z 25 metrów.  A trzy minuty potem Michalak sprytnie minął Dolińskiego i nie dał szans naszemu golkiperowi. W samej końcówce nasi zaciekle atakowali, Kamil Ćwiak próbował w pojedynkę pokonać rywali próbując strzelać z daleka. Jednak jego strzały znakomicie wybronił Zajączkowski. Leśnik mimo, że nie dominował w tym meczu zdołał go wygrać, warto nadmienić, że goście cały mecz grali w okrojonym 10 osobowym składzie. Tym większe gratulacje im się należą za ambitną postawę. Trzeba też wspomnieć o wysokim  poziomie sędziowskim tego meczu. Marek Bałacki sędziował na bardzo wysokim poziomie !

XXIV KOLEJKA * 26 MAJA 2012 (SOBOTA) * Tomaszów Bol.* godz.15.00
TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI – GKS RACIBOROWICE 3:1 (0:0)
gol dla GKS :  2:1 Dominik Burdzy
Skład GKS : P. Ćwiak, -  Poświata, Błond, Krzysztof Kijowski,  Zawada, - Stępień, Wrazidło, Woźniak, Paszkiewicz, - Burdzy, Woroniec (45, Kubik).
Rezerwa :  K.Suszek, P.Wieczorek.
Czerwona  kartka : Woźniak (GKS) – 90 min. za dwie żółte.

XXIII KOLEJKA * 21 MAJA 2012 (PONIEDZIAŁEK) * Raciborowice * godz.17.00
GKS RACIBOROWICE – MAJDAN BOLESŁAWICE 2:1 (1:1)
gole : 1:0 Mateusz Doliński (11), 1:1 Marcin Kapalski (17), 2:1 Dominik Burdzy (75)
Skład GKS : P. Ćwiak, - Doliński, Błond, Krzysztof Kijowski, Wuzberg, - Czarnota (55, Stępień), Woźniak, Wrazidło, Burdzy (87, Woroniec), - Małaszuk, Paszkiewicz (75, Kownacki).
Rezerwa : T.Suszek, K.Suszek, P.Wieczorek, D.Kubik.
Skład Majdana : Sokalski, - Żabierek, Hajdasz, Rozwadowski, Kozioł, - Chełminiak, Tokarczuk, Klich (72, Kotwica), Bereza, - Kapalski, Kulig.
Rezerwa : Szczygielski, Lehmann, Nitkowski.
Żółte kartki : Woźniak, Małaszuk, - Kozioł, Kapalski.
Widzów : 30.
Sędziował : Marian Socha.
LIDER NIE DAŁ RADY !
W meczu 23 kolejki młoda Gieksa podejmowała lidera klasy terenowej Majdana Bolesławice. Mecz zapowiadał się więc na bardzo trudny dla naszej drużyny. Taki też rzeczywiście był, ale o dziwo nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony i grając bardzo ambitnie zdołał pokonać wyżej notowanego rywala. Już w 11 minucie po rzucie rożnym świetnie do piłki wyszedł Doliński i z bliska skierował piłkę głową do siatki. Ta bramka chyba dodała naszemu zespołowi wiary w końcowy sukces. Jednak już w 17 minucie Kapalski przejął piłkę i ładnym wejściem  w pole karne nie dał szans Ćwiakowi. Jednak  ta bramka nie podłamała naszych chłopców i nadal toczyli oni wyrównany bój. W pierwszej części gry dwukrotnie z rzutów wolnych bramce Sokalskiego zagrażał Doliński. Jednak za pierwszym razem nie trafił, a za drugim bramkarz Majdana ładnie wybronił strzał naszego obrońcy. Po przerwie mecz był bardzo ostry i nikt nie odpuszczał. Losy meczu mógł rozstrzygnąć ok. 70 minuty Małaszuk, ale zmarnował dwie dogodne okazje. Na szczęście w 75 wyręczył go Dominik Burdzy, który wykończył dobrym wejściem akcję naszego zespołu. Po strzeleniu drugiego gola GKS skupił się na obronie i wybijaniu rywala z uderzenia. Cel udało się osiągnąć i GKS zdobył cenny komplet punktów.

XXII KOLEJKA * 12 MAJA 2012 (SOBOTA) * Zebrzydowa * godz.15.00
SPARTA ZEBRZYDOWA - GKS RACIBOROWICE 4:0 (4:0)
Skład GKS : P. Ćwiak, - Czarnota (46, Budzik), Błond, Krzysztof Kijowski (T.Suszek), Wrazidło, - Stępień ( Woroniec), Małaszuk, Paszkiewicz, Nawrot (P. Wieczorek),  - Burdzy (Łużny), Wuzberg.
NOKAUT DO PRZERWY !

XXI KOLEJKA * 5 MAJA 2012 (SOBOTA) * Raciborowice * godz.15.00
GKS RACIBOROWICE – WŁÓKNIARZ II MIRSK 0:2 (0:1)
gole :  0:1 Patryk Piekarz (22), 0:2 Patryk Piekarz  (78)
Skład GKS : P. Ćwiak, - Doliński, Poświata, Burdzy, Krzysztof Kijowski, - Stępień (70, Woroniec), M. Wieczorek (55, Łużny),  Czarnota (80, Kubik), Błond, - Woźniak (85, P. Wieczorek), Paszkiewicz (88, Kacper Kijowski-debiut).
Skład Mirska : Kusznier, - Dziedzic, Błaszczak, Paweł Mąka, Radowicz, Bertasz, Czyrko, Stettner, Szewczyk, - Fościak (70, Piotr Mąka), Piekarz (90, Tomczak).
Sędziował : Marian Socha
Żółte kartki : Burdzy (GKS), - Radowicz, Szewczyk (Mirsk)
PORAŻKA NA WŁASNE ŻYCZENIE !

XX KOLEJKA * 2 MAJA 2012 (ŚRODA) * Raciborowice * godz.11.00
GKS RACIBOROWICE – LKS KRAŚNIK DOLNY 3:3 (1:2)
gole dla GKS :  1:2 Mateusz Poświata – z karnego, 2:3 Łukasz Błond, 3:3 Adrian Woźniak
Skład GKS : P.Ćwiak, - Doliński, Poświata, Wuzberg, Krzysztof Kijowski, - Stępień, Wrazidło (P.Wieczorek-debiut), Kownacki (Kubik), Błond, - Woźniak, Paszkiewicz (Woroniec).
Rezerwa : A.Łużny, Kacper Kijowski, Tadeusz Suszek, Klaudiusz Suszek.
Sędziował : Sławomir Dmuchowski.

XIX KOLEJKA * 28 KWIETNIA 2012 (sobota) * Stare Jaroszowice * godz.15.00
KS STARE JAROSZOWICE – GKS RACIBOROWICE 5:1 (3:0)
gol dla GKS :  4:1 Szymon Małaszuk
Skład GKS : P.Ćwiak – Poświata, Woźniak (Woroniec), Kijowski, Czarnota (85, Kubik),  - Paszkiewicz (Stępień), - Kownacki, Wrazidło-kpt., Wuzberg, Zawada,  - Burdzy, Małaszuk,

XVIII KOLEJKA * 21 KWIETNIA 2012 (sobota) * RACIBOROWICE * GODZ.10.00
GKS RACIBOROWICE – KS ŁĄKA 0:4 (0:1)
Gole w minutach : 21, 75, 78, 80
Kamil Kubczak w przy stanie 0:0  nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił).
Skład Raciborowic : P.Ćwiak – Wrazidło-kpt., Kijowski, Wuzberg, Błond  - Zawada, Czarnota (Łużny), Kownacki, Stępień (80, Kubik) - Małaszuk, Burdzy.
Skład KS Łąka: Kurkiewicz, - Kapusz, Nizioł, Marchel, Pastwo, - Pietraho, Dubicki, Marek, Miękinia, - Kwaśniak, Kubczak.

XVII KOLEJKA * 14 KWIETNIA 2012 (sobota) * OTOK * GODZ.15.00

JAWA OTOK – GKS RACIBOROWICE  8:0 (1:0)

Skład Raciborowic : P.Ćwiak –Poświata, Kijowski, Burdzy, Wrazidło-kpt.,  - Nawrot, Stępien, Budzik, Kownacki, - Małaszuk, Zawada (Łużny).

XVI KOLEJKA * 10 KWIETNIA 2012 (WTOREK) * RACIBOROWICE * GODZ.15.00

GKS RACIBOROWICE – GKS WARTA BOL.  4:2 (1:2)

gole : 0:1 Oskar Wędzel (21), 0:2 Marcin Czulak (31), 1:2 Szymon Małaszuk (45), 2:2 Wojciech Kołodziej (64), 3:2 Wojciech Kołodziej (83), 4:2 Krzysztof Wołowicki (90)

Skład Raciborowic : P.Ćwiak – M.Doliński, Poświata, Błond, Woźniak, - Wołowicki, Kołodziej, Wieczorek, Wrazidło-kpt.,  - Małaszuk, K.Ćwiak.

Rezerwa : Czarnota, Łużny, Kijowski, Stępień, Kownacki, Zawada, Burdzy.

Skład Warty : J.Czulak, - P.Członka, Gibas, Bigos, Szelejewski, - Wędzel, Pyrka, Hyjek, Wodziński  (65, M.Gibas), - M.Czulak, Kibiniec.Rezerwa : Pałasiuk.

Żółte kartki : K.Ćwiak, M.Doliński, Wołowicki (R-ce) oraz B.Hyjek, Członka (Warta)

Sędziował : Arkadiusz Karaban

DERBY DO PRZODU !

Tym razem nasz juniorski zespół miał okazję zagrać w najmocniejszym składzie (optymalnym), wydawało się, że to powinno zapewnić spokojną wygraną. Nic z tych rzeczy ! Lokalny rywal przeciwstawił się naszej drużynie i zaskoczył dobrą grą. Efekt dobrej gry Warty polegał chyba bardziej na naszej słabości i braku pomysłu na stworzenie dogodnych sytuacji. A doliczając do tego brak woli walki u niektórych naszych zawodników i brak pełnego zaangażowania efekt nie mógł być inny. Po 31 minutach meczu wynik brzmiał 0:2. Najpierw gola strzelił dobrze grający Oskar Wędzel, a niefrasobliwość naszych obrońców  w 31 minucie wykorzystał Czulak i z bliska wpakował piłkę do siatki. Zapachniało przegraną. Na szczęście nasz zespół miał w szeregach Kamila Ćwiaka, który w 46 minucie przeprowadził indywidualną akcję mijając trzech rywali wyłożył piłkę Małaszukowi, a ten bez problemu skierował ją do siatki dając tuż przed przerwą gola kontaktowego. Po przerwie zobaczyliśmy nasz zespół odmieniony. Reprymenda trenera chyba podziałała, bo chłopcy zagrali z większą determinacją. W 64 minucie ładną wrzutką w pole karne popisał się Wrazidło, a nogę dobrze przystawił Kołodziej i był remis. Ten sam zawodnik w 83 minucie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie wykorzystując sytuację sam na sam z Jarkiem Czulakiem. Po wyjściu na prowadzenie nasz zespół pilnował już swojej bramki, a w 90 minucie zadał decydujący cios rywalowi. Indywidualna akcja Wołowickiego zakończona została precyzyjnym strzałem i piłka po raz czwarty zatrzepotała w siatce bramkarza Warty. I tak po ciężkim boju nasz zespół zdołał wydrzeć rywalowi zwycięstwo.

XV KOLEJKA * 6 KWIETNIA 2012 (PIĄTEK) * DOBRA * GODZ.15.00

LKS DOBRA – GKS RACIBOROWICE 10:1 (6:1)

gol dla  GKS : 2:1 Dominik Burdzy

Skład GKS : P.Ćwiak – Poświata (46, Nawrot), Błond, Kijowski (46, Budzik), Czarnota (60, Łużny), -  Zawada, Wrazidło, Kownacki (46, Częstochowski), Stępień - Małaszuk, Burdzy.

Sędziował : Czesław Rościszewski.

ZBĘDNY KOMENTARZ !

Słabszy dzień mieli dziś nasi chłopcy, rywal nazbyt odstawał warunkami fizycznymi i wynik nie mógł być inny ... Ale nauka nie idzie w las ... Następny mecz napewno będzie lepszy ...

XIV KOLEJKA * 1 KWIETNIA 2012 (NIEDZIELA) * RACIBOROWICE * GODZ.11.00

GKS RACIBOROWICE – GKS IWINY  7:0 (2:0)

gole :   1:0 Szymon Małaszuk (3), 2:0 Mateusz Wrazidło (11), 3:0 Wojciech Kołodziej (51), 4:0 Mateusz Wrazidło (56), 5:0 Wojciech Kołodziej (60), 6:0 Szymon Małaszuk (75), 7:0 Wojciech Kołodziej (77).

Skład GKS : P. Ćwiak, - Doliński (46, Kownacki), Kijowski, Poświata, Czarnota (46, Stępień), -  Błond, Wrazidło – kpt., Woźniak (69, Wieczorek), Zawada (75, Łużny), - Małaszuk, Wołowicki (46, Kołodziej).

Skład Iwin : Pater (35, Kącki), - Rogulski, Wójtowicz, D.Wołowicki, H.Kołodziej, - Częstochowski, Skokuń, Szewców, - Kostrzewa, Marszałek,

Sędziował : Wiesław Frycz.

DOBRE OTWARCIE !

Nasza juniorska drużyna nie miała problemu z pokonaniem rywala zza miedzy. Już początek meczu przyniósł gola naszej drużynie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Wołowicki, a do pustej bramki z bliska trafił Małaszuk. Podobna sytuacja w 11 minucie. Znów ładne dośrodkowanie Wołowickiego i tym razem z bliska głową piłkę do siatki pakuje Wrazidło. Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron na boisku w naszej drużynie pojawił się Wojtek Kołodziej, który dał pokaz gry i zdobył trzy gole. Po jednej bramce dołożyli Wrazidło i Małaszuk, którzy byli wybijającymi zawodnikami w przekroju całego meczu. Dominacja naszej Gieksy w tym meczu nie podlegała dyskusji.

darmowy hosting obrazków

XIII KOLEJKA * 11 LISTOPADA 2011 (PIĄTEK) * RACIBOROWICE * GODZ.14.00

GKS RACIBOROWICE – LKS OCICE 3:1 (1:0)

gole :    1:0 Szymon Małaszuk (17), 2:0 Kacper Rajchel (73), 2:1 Kamil Radziński (77), 3:1 Krzysztof Wołowicki (80)

Skład GKS R-ce: P. Ćwiak, - Poświata, Doliński, Woźniak, Błond, - Wołowicki, Rajchel, Wrazidło-kpt., Wieczorek, - Małaszuk (84, Kijowski), Burdzy.

Rezerwa : Zawada, Kubik, Łużny.

Skład LKS Ocice : S. Różnicki, - K. Różnicki, Król-kpt., Braszko, K.Radziński, - P.Radziński, Druzga, G.Karaban, M.Karaban, - Kasprzyk, Szuk.

Żółte kartki : Błond, Doliński, Woźniak (GKS) oraz Król (Ocice)

Sędziował : Paweł Cieśla.

W NICH NADZIEJA !

Po wygranym tydzień temu starciu z liderem nadszedł czas, aby pokonać wicelidera. Zespół z Ocic przyjechał na nasze boisko z zaledwie jedną ligową porażką, ale tym razem gości czekało trudne zadanie, gdyż nasz zespół zagrał niemal w optymalnym składzie (za kartkę pauzował jedynie Kamil Ćwiak). Mimo tego mecz był dość wyrównanym pojedynkiem i trzymał kibiców w napięciu. GKS wprawdzie posiadał lekką przewagę, ale goście byli równorzędnym przeciwnikiem. W 17 minucie wyszliśmy na prowadzenie po znakomitej akcji Rajchela i Małaszuka. Ten ostatni pewnym wejściem z bliska wpakował piłkę do siatki. Goście także zagrażali bramce Ćwiaka, raz nawet uratował go słupek. Druga połowa to dalsza walka o podwyższenie wyniku. Ta sztuka udała się dopiero w 73 minucie, kiedy to Rajchel minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Goście nie składali broni i pięć minut potem zdobyli kontaktowego gola. Nerwówka skończyła się w 80 minucie, gdy Wołowicki po solowej akcji strzelił trzeciego gola. Wcześniej Wołowicki trafił w poprzeczkę po kapitalnym strzale z rzutu wolnego. Nasi juniorzy pokazali, iż grając w pełnym składzie są nie do powstrzymania w lidze terenowej. Brawo i tak trzymać !
Juniorzy GKS Raciborowice przed meczem z LKS Ocice.
Wiadomość dodana : MR - 14 listopada 2011, 17.10
XII KOLEJKA * 5 LISTOPADA 2011 (SOBOTA) * OSIECZNICA * GODZ.14.00
LEŚNIK OSIECZNICA - GKS RACIBOROWICE 0:2 (0:0)
gole :   0:1 Kamil Ćwiak (46), 0:2 Szymon Małaszuk (54)
Skład GKS R-ce: P. Ćwiak, - Poświata, Doliński, Woźniak, Kijowski (46, Kubik), - Zawada (82, Łużny), Kołodziej, Wrazidło –kpt., Błond,– Małaszuk, Ćwiak.
Sędziował : Ferensowicz.

CENNA WYGRANA Z LIDEREM !

Wynik meczu jest sporą niespodzianką, ale zasługą tego jest dobra gra naszej drużyny szczególnie w defensywie. W tym meczu obrońcy stanęli na wysokości zadania i zachowali czyste konto. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Akcję faulem w 1 minucie przerwał Doliński, a kapitan Leśnika huknął z rzutu wolnego. Piłka minęła jednak słupek bramki GKS-u. W odpowiedzi Ćwiak oddaje strzał, ale skutecznie broni bramkarz Osiecznicy.  W 5 minucie blisko zdobycia gola głową był Łukasz Błond, ale z bliska minimalnie przestrzelił. W 13 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Dośrodkowana piłka leciała na nogę Kołodzieja, ten jednak w nią nie trafił i do piłki dopadł zawodnik Leśnika. Strzelił mocno z bliska, ale trafił w Patryka Ćwiak, który dzięki temu wybronił ten strzał. Do przerwy gospodarze zagrażali bramce Ćwiaka po mocno bitych rzutach wolnych z okolicy linii pola karnego. Jednak wszystkie strzały Wojciechowskiego na nasze szczęście były niecelne. Tuż po przerwie nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Kapitalnym strzałem w okienko popisał się Ćwiak. W 54 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego akcję zamknął Małaszuk, który z bliska skierował piłkę do siatki. Było 2:0 dla Gieksy. Zawodnicy Leśnika dominowali na boisku dążąc do zdobycia kontaktowego gola, ale nasi obrońcy ostro walczyli o każdą piłkę i nie pozwolili na zdobycie gola. Nasz zespół grał z kontry i mógł podwyższyć prowadzenie, ale zarówno Małaszuk, jak i Ćwiak nie zdołali już pokonać golkipera Leśnika, który wybronił sytuacje jeden na jeden. Mimo to wygrana naszych juniorów bardzo cieszy. Jesteśmy jedyną drużyną , która zdołała pokonać Leśnika i to w dodatku na jego terenie. Widać, że w naszej drużynie drzemią spore możliwości. Bardzo dobry mecz rozegrali nasi najmłodsi juniorzy : Marcin Zawada i Dominik Kubik, którzy niejednokrotnie skutecznie walczyli z dużo bardziej rosłymi zawodnikami gospodarzy.

XI KOLEJKA * 29 PAŹDZIERNIKA 2011 (SOBOTA)
* RACIBOROWICE * GODZ.14.00
GKS RACIBOROWICE - GKS TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI 0:1 (0:1)
gole :   0:1 Aleksander Kinach (18)
Skład GKS R-ce: P. Ćwiak, - Poświata, Doliński (26, Czarnota), Błond, Kijowski, - Stępień (65, Zawada), Wrazidło –kpt., Burdzy – Małaszuk, Rajchel (88, Łużny).
Skład GKS TB : Cieśla, - Pasisz, Turecki, Hanus, - Muniak, Kinach, Banyś, Kubuś, - Habiniak, Szewczyk.
Źółte kartki : Wrazidło, Woźniak (R-ce), - Banyś, Hanus, Habiniak (TB),
Czerwona kartka : Adrian Woźniak (68 min. – za niesportowe zachowanie).
Sędziował : Alojzy Matejewicz.

SKUTECZNOŚĆ ZEROWA !

Mimo optycznej przewagi zespół Raciborowic nie zdołał pokonać niżej notowanego rywala. Wiele niewykorzystanych sytuacji, dwa uderzenia w słupek i głupio stracona bramka. Wszystkie te czynniki złożyły się na nieoczekiwaną porażkę na własnym boisku. Nasz GKS stracił gola w 18 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Aleksandra Kinacha. Spory udział przy bramce miał nasz golkiper Patryk Ćwiak, który nie zdołał utrzymać wyłapanej już piłki. Nasz zespół stworzył do końca wiele sytuacji bramkowych, ale piłka nie mogła znaleźć się w siatce bramki Cieśli. Nieskutecznością razili : Rajchel, Małaszuk i Wrazidło. Goście w końcówce meczu mogli podwyższyć prowadzenie, ale w dogodnej dla nich sytuacji z bliska kilkakrotnie nie potrafili skierować piłki do siatki. Najpierw dobrze wybronił Ćwiak, a potem piłkę blokowali nasi obrońcy. Mecz niemiło zakończył się dla Kacpra Rajchela, który w końcówce spotkania zderzył się z zawodnikiem Tomaszowa i uległ bolesnej kontuzji żeber. Rajchel boisko musiał opuścić karetką ! Życzymy Kacprowi szybkiego powrotu do zdrowia, a gościom gratulujemy wygranej.

X KOLEJKA * 22 PAŹDZIERNIKA 2011 (SOBOTA) * BOLESŁAWICE * GODZ.15.00
MAJDAN BOLESŁAWICE - GKS RACIBOROWICE 8:2 (4:0)
gole :   7:1 Marcin Zawada, 8:2 Mateusz Wrazidło.
Skład GKS : P. Ćwiak, - Poświata, Błond, Kijowski, Stępień, -  Zawada - debiut, Kołodziej-kpt., Wrazidło, Burdzy – Kownacki, Łużny (25, Kubik).
Sędziował : Sławomir Turkiewicz.

SROGA LEKCJA !

Nasi juniorzy pojechali na mecz do Bolesławic w składzie w większości złożonym z juniorów młodszych, a nawet trampkarzy. W starciu z rosłymi zawodnikami Majdana grającymi w „8” byli po prostu bez szans. Wprawdzie przegrana jest dość wysoka, ale nie należy do niej przywiązywać zbyt dużej wagi. Dla młodych chłopców była to lekcja futbolu, niestety dość sroga lekcja ! Jednak z optymizmem należy patrzeć w przyszłość tej drużyny, a z czasem pewnie przyjdą lepsza gra i wyniki.
Dominik Kubik - "raciborowicki Messi" - piłka sprawia mu radość, kto nie wierzy niech przyjdzie na mecz z jego udziałem !

IX KOLEJKA * 15 PAŹDZIERNIKA 2011 (SOBOTA) * RACIBOROWICE * GODZ.15.00

GKS RACIBOROWICE – LKS SPARTA ZEBRZYDOWA 4:0 (2:0)

gole :   1:0 Wojciech Kołodziej (19), 2:0 Mateusz Wrazidło (39), 3:0 Wojciech Kołodziej (75), 4:0 Wojciech Kołodziej (88).

Skład GKS : P. Ćwiak, - Skonieczny, Poświata, Czarnota, Błond, - Kijowski, Wrazidło, Małaszuk, Kubik, - Kołodziej, Burdzy.

Skład Sparty : Kotwica, - Piela, Sudół, Zdunek, Ziółkowski, Rogowski, D. Herdzik, P. Herdzik, D. Marut, Ostrowski, K. Marut.

Sędziował : Masztalerz.

GŁADKO !!!

Nasz zespół przystępował do meczu z pewnymi obawami, gdyż skład był mocno okrojony i zmuszeni byliśmy zagrać dziś „gołą” jedenastką ! Jednak sam mecz pokazał, iż nasze obawy były zbędne, gdyż nasza jedenastka poradziła sobie bez problemu gładko zwyciężając rywala. Już w pierwszej minucie GKS-a mogła wyjść na prowadzenie. Po świetnym podaniu piętą Kołodzieja do Burdzego ten stanął oko w oko z bramkarzem Sparty, ale został uprzedzony przez golkipera. W 5 minucie niecelnie strzelał głową Wrazidło. Nasz zespół dominował na boisku i w 19 minucie udokumentował to pierwszym golem. Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się wówczas ze środka pola kapitan GKS Mateusz Wrazidło, a wypuszczony w pojedynek jeden na jednego Kołodziej ze spokojem zdobył gola. Po wyjściu na jedno bramkowe prowadzenie było jeszcze kilka niezłych akcji z naszej strony, ale dopiero w 39 minucie zdołaliśmy podwyższyć wynik. Wówczas ładną zespołową akcję wykończył Mateusz Wrazidło ustalając wynik do przerwy. Goście praktycznie nie zagrażali bramce Patryka Ćwiaka. Po przerwie gra i przebieg meczu był podobny. Sparta zagroziła w 46 minucie, ale strzał z woleja nie znalazł drogi do siatki. Potem dominował już tylko GKS. Dobrych strzeleckich okazji nie wykorzystali Burdzy, Błond i Kołodziej. Ten ostatni jednak zrehabilitował się w pełni zdobywając w końcówce meczu dwa ładne gole. Najpierw w 75 minucie z kąta wpakował piłkę pod poprzeczkę, a w 88 minucie po rzucie rożnym precyzyjnie uderzył piłkę głową zdobywając w ten sposób nieklasycznego hat-tricka. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego napastnika. GKS odnotowuje w ten sposób kolejną wygraną, dzięki czemu jest w górnej części tabeli.

VIII KOLEJKA * 9 PAŹDZIERNIKA 2011 (NIEDZIELA)