17 lipca (piątek) : LZS ŁAZISKA (kl"A") - GKS 0:3 (0:0)

25 lipca (sobota) : SOKÓŁ KRZYWA (kl"A") - GKS 2:6 (2:1)

29 lipca (środa) : CZARNI ROKITKI - GKS 2:2 (1:0)

5 sierpnia 2009 (śr) : TOMASZÓW BOL. (kl. "A") - GKS 3:8 (2:3)

8 sierpnia (sobota) : GKS - STAL CHOCIANÓW (kl. "O") 6:3 (3:1)

8 sierpnia 2009 (sobota), godz. 16.00, Raciborowice

GKS RACIBOROWICE - STAL CHOCIANÓW 6:3 (3:1)

gole : 1:0 Radosław Wróblewski (1), 2:0 Radosław Wróblewski, 3:0 Adrian Kulesza, 3:1 D.Kałuża (31-z karnego) 4:1 Adrian Kulesza, 5:1 Marek Jurczak, 5:2 i 5:3 (2) J.Oskroba (75, 83), 6:3 Adrian Kulesza (86)

Skład GKS : Kopczyński (70, K.Ćwiak), - Markowski, Olechowski (75, Różycki), Woźny, Hencel, - Bajer, Bączkiewicz, Halczuk, Jurczak, - Wróblewski (70, Palczak), Kulesza.

Skład Stali : M.Komarek, - Kruk, Sambor, Pyrzyński, Mroczko, K.Kujawa, Rogalski, Kozimor, K.Komarek, Kałuża, Oskroba. Rezerwa : K.Kawałko.

Sędziował : Lech Pold (Było to pożegnanie z naszym zawodnikiem, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Jawy Otok. Warto wspomnieć, iż Pold swą piłkarską przygodę rozpoczął właśnie w Stali Chocianów, której jest wychowankiem !)

Widzów : ok. 70

Skuteczna gra ...

W sobotnie upalne popołudnie w Raciborowicach spotkały się dwie drużyny reprezentujące klasę okręgową, ale z różnych okręgów. Stal wprawdzie lata świetności ma już za sobą, ale nadal jest drużyną na pewnym przyzwoitym poziomie. Dlatego mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Na trybunach pojawili się oczywiście najwierniejsi kibice Gieksy i już od pierwszych minut gry mieli powody do radości, gdyż po ładnej akcji naszej drużyny skutecznym strzałem już w 1 minucie Wróblewski pokonał bramkarza gości. Niedługo potem ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Mecz był wyrównany z lekką przewagą GKS. Na 3:0 podwyższył nowy nabytek GKS Adrian Kulesza, który po dośrodkowaniu zdobył gola głową. Świetnej sytuacji ponadto nie wykorzystał Bajer, strzelając z bliskiej odległości niemal do pustej bramki, w ostatniej chwili z linii piłkę wybił obrońca Stali. GKS pod koniec pierwszej części lekko spuścił z tonu i goście po faulu Hencla zdołali strzelić gola z rzutu karnego. Po przerwie GKS zdecydowanie dominował już na boisku, a dobrą skutecznością wykazali się nasi napastnicy (choć M. Jurczak wystąpił w tym meczu na lewej pomocy), którzy doprowadzili do stanu 5:1 dla GKS. Dwa gole dołożył Kulesza, potwierdzając swoją przydatność do zespołu i jednego wspomniany Jurczak. GKS miał kolejne świetne sytuacje, m. in. Wróblewski, Bajer. W końcówce ponownie nastąpiło rozprężenie i Stal zmniejszyła rozmiary porażki, mogła zdobyć nawet czwartego gola, ale zawodnik Stali nie wykorzystał rzutu karnego (podyktowany po faulu Jurczaka), trafiając piłką w poprzeczkę. Podsumowując okres przygotowawczy należy zauważyć, iż GKS nie przegrał w żadnym sparingu. Czy świadczy to o słabości rywali, czy o sile GKS ? Przekonamy się już we środę, gdy do Raciborowic zawita czwartoligowiec BKS, aby zagrać w I rundzie Pucharu Polski.

Wiadomość dodana : MR - 9 sierpnia 2009, 9.48

5 sierpnia 2009 (środa), Tomaszów Bolesławiecki, godz. 17.30

GKS TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI - GKS RACIBOROWICE 3:8 (2:3)

gole : 1:1 Łukasz Hencel- z rzutu wolnego, 1:2 Radosław Wróblewski, 2:3 Łukasz Hencel, 2:4 Łukasz Maksymczyk, 3:5 Łukasz Maksymczyk, 3:6 Radosław Wróblewski, 3:7 Adrian Kulesza, 3:8 Krzysztof Palczak.

Skład GKS : Kopczyński (70, Ćwiak), - Rodak (70, Palczak), Poczta, Olechowski, Markowski (46, Bogacki), - Maksymczyk, Hencel, Halczuk, Woźny (46, Bajer), - Kulesza, Wróblewski.

Wysoka wygrana ...

GKS przystapił do meczu z niżej notowanym rywalem w osłabionym składzie (bez Bączkiewicza, Polda i Jurczaka), a mimo to poradził sobie i odniósł wysokie zwyciestwo. Początek meczu nie wskazywał jednak na łatwe zwycięstwo, gdyż od 15 minuty tomaszowianie wyszli na prowadzenie po ładnej akcji boczną flanką. Dopiero w 30 minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadził Hencel. Chwilę potem ładnym plasowanym strzałem Wróblewski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Tomaszowianie nie składali broni i zdołali wyrównać. Jednak tuż przed końcem pierwszej połowy ponownie błysnął Hencel i ładnym strzałem głową wyprowadził Gieksę na 3:2. Taki wynik brzmiał po pierwszej części sparingu. W drugiej części gola zdobył Maksymczyk dobijając piłkę z bliskiej odległości po wypuszczeniu jej przez Miroslawa Hałkę. Dwubramkowe prowadzenie ponownie uśpiło obrońców Raciborowic i gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Było to jednak ostatnie ich trafienie, a nasza drużyna zaczęła coraz bardziej dominować na boisku. Efektem tego były kolejne gole dla naszej drużyny, które zdobywali kolejno : Maksymczyk (zakończył akcję sam na sam z bramkarzem ładnym podcięciem piłki), Wróblewski (strzał z daleka pod poprzeczkę), Kulesza (dobił strzał głową Poczty, który trafił w poprzeczkę) i Palczak (rajd z połowy boiska zakonczony skutecznym strzałem przy słupku). GKS stworzył jeszcze kilka innych dogodnych sytuacji, ale zabrakło skuteczności i licznik stanął na ósemce. W sobotę ostatni sparing, który zweryfikuje (potwierdzi ?) formę naszych zawodników.

darmowy hosting obrazków

Wiadomość dodana : MR - 5 sierpnia 2009, 20.04, Aktualizacja : 6 sierpnia 2009, 12.33

29 lipca 2009 (środa), Rokitki, godz. 18.00

CZARNI ROKITKI - GKS RACIBOROWICE 2:2 (1:0)

gole : 1:1 Dariusz Poczta, 1:2 Marek Jurczak

Skład GKS : Kopczyński, - zawodnik testowany (46, Halczuk), Poczta, P. Olechowski (55, Bogacki), Hencel, - Woźny (46, Bajer), Bączkiewicz, Pold, Jurczak, - Wróblewski, zawodnik testowany (55, M. Olechowski).

Rezerwa : Kamil Ćwiak (br.) - zastąpił kontuzjowanego bramkarza Czarnych w 70 minucie.

Remis w Rokitkach ...

Na boisku w Rokitkach spotkały się dwie drużyny grające w klasie okręgowej. GKS od początku meczu posiadał sporą inicjatywę tworząc kilka strzeleckich sytuacji. Jednak celowniki naszych zawodników były zdecydowanie rozregulowane. A stara piłkarska prawda mówi, że gdy się goli nie zdobywa ... to się je traci ! I tak też się stało w przypadku naszej drużyny. GKS atakował, a Czarni po ładnej składnej akcji wyszli na prowadzenie i do przerwy wygrywali z Gieksą 1:0. Po przerwie gra wyglądała podobnie. GKS stwarzał kolejne akcje podbramkowe i po "wymęczonych" (przy pierwszym golu były wątpliwości czy piłka całym obwodem minęła linię bramkową) golach Poczty i Jurczaka wyszedł na prowadzenie 2:1. W końcówce meczu do bramki Rokitek stanął nasz rezerwowy bramkarz Kamil Ćwiak (bramkarz Rokitek nie mógł kontynuować gry z powodu kontuzji, a rezerwowego w ekipie gospodarzy nie było !!!). Ćwiak nie dał się pokonać swoim kolegom. Świetnych okazji nie wykorzystał pod koniec meczu Radek Wróblewski i stara prawda ziściła sie ponownie. W 90 minucie w zamieszaniu podbramkowym zawodnik Rokitek wpakował piłkę do bramki Kopczyńskiego i remis stał się faktem !

Wiadomość dodana : MR - 30 lipca 2009, 11.59

25 lipca 2009 (sobota), Krzywa, godz. 16.00

SOKÓŁ KRZYWA - GKS RACIBOROWICE 2:6 (2:1)

gole : 0:1 Krystian Bączkiewicz, 2:2 i 2:3 (2) Piotr Olechowski, 2:4 samobójczy, 2:5 i 2:6 (2) zawodnik testowany

Skład GKS : Kamil Ćwiak, - zawodnik testowany, zawodnik testowany (55, Siemaszko), Poczta (55, Bogacki), Hencel (70, M. Olechowski), - zawodnik testowany (46, zawodnik testowany), Bączkiewicz (65, Bajer), Halczuk (46, Pold), Maksymczyk (46, P.Olechowski) -  Wróblewski (46, zawodnik testowany), Woźny (46, Jurczak).

UWAGA : zawodnicy testowani celowo nie zostali ujawnieni, gdyż na chwilę obecną są w trakcie załatwiania.

Bez niespodzianki !

To był kolejny mecz, w którym trener Rutkowski miał okazję do sprawdzenia kilku nowych zawodników przymierzanych do barw GKS. W pierwszej części gry stroną dominującą był GKS, ale o dziwo do przerwy przegrywał 1:2 !

Na prowadzenie Gieksę wyprowadził Bączkiewicz, który najpierw ładnie uderzył głową, a następnie dobił wybitą przez bramkarza piłkę. GKS cały czas atakował, ale robił to nieudolnie (m.in. trzy ładne, ale niecelne strzały Halczuka) i wynik się nie zmieniał. I wówczas w niegroźnej sytuacji Poczta z Ćwiakiem swoją niefrasobliwością podarowali bramkę gospodarzom. Zaskoczeni zawodnicy GKS za chwilę popełnili kolejny błąd w kryciu napastnika Sokoła i zrobiło się 1:2. Taki niespodziewany wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron GKS potwierdził swoją wyższość w tym meczu zdobywając kolejne gole. Na ponowne prowadzenie nasz zespół wyszedł po dwóch golach Piotra Olechowskiego. Potem niefortunnie obrońca gospodarzy skierował piłkę do własnej bramki i było już 4:2. W międzyczasie zawodnik Sokoła nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając piłką w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry w przeciągu jednej minuty po ładnych akcjach całej drużyny dwa gole zdobył prawdopodobnie nowy nabytek GKS, ustalając w ten sposób wynik meczu na 6:2 dla GKS !

A już od środy GKS czekają rywale z lig okręgowych (za wyjątkiem Tomaszowa) i co oznacza dla trenera Rutkowskiego mocniejszą próbę sprawdzenia swojej nowo budowanej drużyny.

Wiadomośc dodana : MR - 25 lipca 2009, 18.57

17 lipca 2009 (piątek), Łaziska, godz. 17.30

LZS ŁAZISKA - GKS RACIBOROWICE 0:3 (0:0)

gole : 0:1 Łukasz Hencel, 0:2 Radosław Wróblewski, 0:3 Krzysztof Halczuk.

Skład GKS : Kamil Ćwiak, - zawodnik testowany, P.Olechowski (46, zawodnik testowany), zawodnik testowany, Hencel, - Woźny (70, zawodnik testowany), zawodnik testowany, Halczuk, Maksymczyk (46, Bajer), - Wróblewski, Jurczak.

Wygrana na początek ...

GKS przystąpił do tego meczu w mocno eksperymentalnym składzie sprawdzając nowych zawodników, którzy przymierzani są do barw Gieksy. Z tego powodu na boisku w niektórych momentach widoczny był brak zgrania, jednak przez cały mecz GKS był stroną przeważającą, co udokumentował w drugiej odsłonie meczu. Najpierw kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Hencel i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W dalszej części gry GKS grał coraz składniej, niejednokrotnie przeprowadzając ładne akcje. Jedną z nich udało się wykończyć Radosławowi Wróblewskiemu i było 2:0. Wynik ładnym strzałem ustalił Krzysztof Halczuk. Łaziska sporadycznie zagrażały w całym meczu bramce strzeżonej przez debiutanta, 16-letniego, Kamila Ćwiaka. Najdogodniejszej sytuacji nie wykorzystały w końcówce pierwszej połowy. Wówczas w pojedynku sam na sam z napastnikiem Łazisk dobrą interwencją Ćwiak zapobiegł utracie gola.

Wiadomość dodana : MR - 18 lipca 2009, 10.19