TWARDY ŚWIĘTOSZÓW - WOSKAR SZKLARSKA PORĘBA 2:0

ŚRODA, 5 maja 2010, godz. 17.00

PIAST DZIWISZÓW - ŁUŻYCE-BAZALT LUBAŃ

Zaległości PP w połowie kwietnia, finał w Gryfowie Śląskim

14 kwietnia o 16:30 odbędą się dwa zaległe mecze 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Przypomnijmy, iż zmierzą się w nich Piast Dziwiszów z Łużycami Lubań i Twardy Świętoszów z Woskarem Szklarska Poręba. Nie znane są jeszcze daty półfinałów i finału, wiemy natomiast, iż odbędzie się on w Gryfowie Śląskim.

ĆWIERĆFINAŁ * 21 marca 2010 (niedziela), Raciborowice, godzina 14.00

GKS RACIBOROWICE – KS KARKONOSZE JELENIA GÓRA 2:5 (1:4)

gole : 0:1 Paweł Walczak (8), 0:2 Paweł Walczak (23), 0:3 Marek Siatrak (29), 1:3 Łukasz Hencel (38), 1:4 Marcin Krupa (45 z rzutu karnego), 1:5 Daniel Kotarba (58), 2:5 Adrian Kulesza (62)

Skład GKS : Woźniak, – Poczta-kpt., Hencel, Rodak, Markowski (75, Palczak), - Maksymczyk (65, Bajer), Bączkiewicz (46, Sosnowski), Halczuk, Olechowski (46, Biały), - Wróblewski, Kulesza.

Rezerwa : D.Kopczyński (br).

Trener : Mariusz Rutkowski.

Skład Karkonoszy : Dubiel, - Bijan-kpt., Polak, Siatrak, Chrząszcz, - Adamczyk (73, Rodziewicz), Burszta, Walczak (60, Durlak), Kotarba, - Krupa (56, Kowalski), Kogut (78, Kołodziejczyk).

Rezerwa : Hałka (br.), - Kik, Gęca.

Trener : Marek Herzberg.

Żółta kartki : Wróblewski, Rodak i Markowski (GKS) – Kotarba i Polak (KSK)

Sędziowali : Remigiusz Skowroński jako główny oraz Andrzej Urban i Bartosz Budziński jako boczni.

Widzów : ok. 300

PUCHAR NIE DLA GIEKSY...

Do Raciborowic na ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski zawitała wyżej notowana ekipa z Jeleniej Góry. Karkonosze już od początku potwierdziły na boisku swoją wyższość. W 8 minucie Walczak zdecydował się na strzał, piłka otarła się o naszego zawodnika i od słupka wpadła do siatki. Szybko stracona bramka podłamała nasz zespół. GKS nie mógł złapać rytmu, gdyż goście grali szybko i zdecydowanie. Indywidualne błędy naszej defensywy sprawiły, iż w 23 minucie Walczak pięknym strzałem głową po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Tak szybko stracone gole nie wróżyły nic dobrego, a potwierdzeniem była trzecia bramka dla Karkonoszy. Marek Siatrak z bocznej strefy boiska próbował dośrodkować w pole karne i oddał bardzo ładny strzał, a zaskoczony Woźniak mógł tylko po raz trzeci wyciągnąć piłkę z siatki. To był nokaut. Trzy gole w trzydzieści minut. Puchar Polski mieliśmy z głowy. Gieksę stać było w tej części gry tylko na jeden zryw i to po stałym fragmencie gry. Po rzucie rożnym Hencel dopadł do piłki i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce Dubiela. Mieliśmy nadzieję, że po tym golu się coś zmieni. Nic z tego. Karkonosze nadal dyktowały warunki gry i w 45 minucie na czystą pozycję wychodzi Kotarba. Dopada do niego Woźniak i fauluje w polu karnym. Karnego na gola zamienia Krupa i do szatni schodzimy z bagażem czterech goli. Po przerwie gra Gieksy wygląda już lepiej, ale jest to raczej efekt rozluźnienia szyków piłkarzy z Jeleniej Góry. Pomimo lepszej gry GKS traci kolejnego gola. W 58 minucie Woźniak mija się z piłką, a do pustej bramki strzela Kotarba. W 62 minucie wreszcie ładna akcja naszej drużyny. Wprowadzony na boisko Biały ładnie dogrywa do Kuleszy, a ten plasowanym strzałem w róg nie daje szans Dubielowi. Wynik końcowy zostaje ustalony. Choć w końcówce GKS miał co najmniej dwie dogodne okazje do zmniejszenia strat. Najpierw z wolnego strzelał Rodak, ale jego mocny strzał w środek bramki na rzut rożny sparował golkiper Karkonoszy. A w 86 minucie Hencel miał już pustą bramkę, ale nie potrafił czysto trafić w piłkę i obrońca zdołał ją wybić. W ten sposób GKS uległ aż 2:5 będąc niestety dużo słabszym zespołem w tym meczu.

Obszerne relacje z meczu wraz ze zdjęciami również na stronach :

darmowy hosting obrazków

Trójka sędziowska, od lewej : A.Urban, R.Skowroński, B.Budziński.

Rozgrzewka GKS-u.

Obie ekipy przed wyjściem na mecz.

KS Karkonosze Jelenia Góra.

Minuta ciszy poświęcona niedawno zmarłemu Andrzejowi Czernatowiczowi - byłemu zawodnikowi GKS i "Cementu"

Z Karkonoszami w ćwierćfinale !!!

W siedzibie jeleniogórskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Los nie skojarzył ze sobą żadnego z trzech IV-ligowców, którzy zagrają z rywalami z ligi okręgowej. GKS podejmie na własnym boisku czwartoligowca z Jeleniej Góry i nie będzie faworytem tego meczu ...

Pary 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra :

GKS Raciborowice – Karkonosze JG
Piast Dziwiszów – Łużyce Lubań
Twardy Świętoszów – Woskar SP
Włókniarz Mirsk – Chrobry Nowogrodziec 0:2

Wiadomość dodana : MR - 16 października 2009, 16.32

MECZE ĆWIERĆFINAŁOWE PRAWDOPODOBNIE ODBĘDĄ SIĘ W LISTOPADZIE 2009 (JEŚLI AURA POZWOLI !) LUB W MARCU 2010, A LOSOWANIE ODBĘDZIE SIĘ 15 PAŹDZIERNIKA 2009 (CZWARTEK) O GODZINIE 15.30 W SIEDZIBIE OZPN JELENIA GÓRA !

W GRZE POZOSTAJĄ :

4 LIGA : KARKONOSZE JELENIA GÓRA, TWARDY ŚWIĘTOSZÓW, CHROBRY NOWOGRODZIEC

KLASA OKRĘGOWA : GKS RACIBOROWICE, ŁUŻYCE LUBAŃ, WOSKAR SZKLARSKA PORĘBA, WŁÓKNIARZ MIRSK,

KLASA A : PIAST DZIWISZÓW.

II RUNDA * 9 września 2009 (środa), Tomaszów Bolesławiecki, godz. 17.00

GKS TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI – GKS RACIBOROWICE 2:2 (2:1), w rzutach karnych : 1:4

gole : 0:1 Marek Jurczak, 1:1 Daniel Mandżak, 2:1 Tomasz Budas, 2:2 Adrian Kulesza

Seria rzutów karnych :

0:1 Krzysztof Halczuk, 0:1 Kurlej – Kopczyński broni,

0:2 Adrian Kulesza, 0:2 Krzysztof Sadowski – Kopczyński broni,

0:3 Krystian Bączkiewicz, 1:3 Mateusz Bąk

1:4 Marek Jurczak

Skład GKS R-ce : Kopczyński, - Poczta-kpt., Bogacki, Suszka, Markowski, - P. Olechowski (85, Bączkiewicz), Halczuk, Jurczak, Woźny (46, Bajer), - Różycki (70, Maksymczyk), Kulesza.

Skład GKS Tomaszów : Hałka, - Kizyma, K. Sadowski, Bąk, Kurlej, - Ł. Szewczyk (S. Kopeć), Skóra,R. Cieśla (D.Tofil), P. Budas, - Mandżak, T. Budas.

Trener : Piotr Poloczek

Sędziowali : Marcin Kocuła jako główny i Mirosław Kocuła oraz Jacek Ciepiela jako liniowi.

Zółte kartki : brak

Widzów : ok. 70

GKS W ĆWIERĆFINALE !!!

Oba zespoły przystąpiły do tego meczu w osłabionych składach i widać to było w poczynaniach obu drużyn na boisku. Zespoły popełniały sporo błędów w obronie, z czego tworzyło się wiele sytuacji podbramkowych, jednak ze skutecznością zawodników także nie było najlepiej. Na prowadzenie nasz zespół wyprowadził ok. 15 minuty Marek Jurczak, który skutecznie zakończył trójkową akcję Gieksy, kładąc w polu karnym Hałkę i pakując piłkę do pustej bramki. Około 30 minuty błędy w defensywie naszej drużyny spowodowały, że Daniel Mandżak nie miał problemu z pokonaniem Kopczyńskiego. Gospodarze poszli za ciosem i chwilę potem wyszli na prowadzenie. Strzelcem był Tomasz Budas. Po przerwie obie ekipy seryjnie marnowały podbramkowe sytuacje. Jednak Kulesza zdołał wykorzystać jedną z nich i ładnym strzałem w 65 minucie pokonał dobrze dysponowanego Hałkę. GKS mógł, a nawet powinien podwyższyć prowadzenie, jednak znakomitych sytuacji nie wykorzystali : Kulesza, Bajer i Halczuk. Tomaszowianie mogli w końcówce meczu zadać decydujący cios, lecz Kopczyńskiemu udało się wybronić w sytuacji jeden na jeden. W 90 minucie jszcze jedna groźna akcja, po której gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia Kocuła nie ugiął się presji i zarządził grać dalej. Chwilę potem gospodarze mieli do dyspozycji pięć rzutów karnych ... z których zdołali strzelić tylko jednego, a że nasi zawodnicy strzelali bezbłędnie, to wykonywanie jedenastek zakończyło się już po czwartej serii i nasza drużyna wygrała 4:1 w rzutach karnych. Awans cieszy, ale postawa naszego zespołu na pewno nie i w kolejnej rundzie może być bardzo trudno o pozytywny wynik.

Pozostałe wyniki II rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra :

Środa, 9 września 2009r.:

Lotnik Jeżów Sudecki – Karkonosze Jelenia Góra 2-2 (2-2) k. 3-4
Bramki: Dremliuk, Biskupski oraz Smolak, Kowalski.

Włókniarz Mirsk – Granica Bogatynia 7-0
Bramki: Gajewski x4, Badura, Krawczyk, Dubiel.

Piast Zawidów – Chrobry Nowogrodziec 3-3 k. 1-3
Bramki: Gorzka, M. Michalkiewicz, T. Michalkiewicz oraz Machowski x3.

Wiadomośc dodana : MR - 10 września 2009, 12.34

Z GKS Tomaszów w II rundzie !!!

W II rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra zagramy z lokalnym rywalem GKS Tomaszów Bolesławiecki. Tomaszów to finalista ubiegłorocznej edycji. Mecz rozegrany zostanie 9 września na boisku A-klasowego GKS-u. Pojedynek zapowiada sie niezwykle ciekawie !

Wiadomość dodana : MR - 26 sierpnia 2009, 15.00

Los nie był łaskawy dla GKS Raciborowice i w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN skojarzył nasz zespół z IV ligowym BKS-em Bolesławiec.

KS Łomnica – Karkonosze JG

Wszystkie mecze odbędą się w obligatoryjnym terminie 12.08.2009r. o godzinie 17:30. Jeżeli w czasie 90 minut padnie remis, sędzia zarządzi konkurs rzutów karnych.

Hottur Borowice – Woskar SP 0-4 (0-1)
Bramki: Kandyba, Gawlik, Lubojański (samob.), Wojno (samob.).

WKS Działoszyn Krzewina – Granica Bogatynia 0-6

Skalnik Rębiszów – Włókniarz Mirsk 0-3
Bramki: Kowalski x2, Gajewski.

GKS Tomaszów Bolesławiecki – Czarni LŚ 2-2 (GKS wygrywa w karnych)
Bramki: Gołąb x2 oraz ?.

GKS Raciborowice – BKS Bolesławiec 1-0

Piast Dziwiszów – Olimpia Kowary 3-1 (1-1)
Bramki: Pieńkowski, Statkowski, Seta oraz Czuba.

Pogoń Wleń – Chmielanka Chmieleń 2-5
Bramki: ? oraz Macias x3, Wiwtrak, T. Rak.

Sparta Zebrzydowa – Twardy Świętoszów 0-4 (0-1)
Bramki: Rudyk x2, Chlabicz x2.

Karkonosze JG juniorzy – Olimpia KG 1-7 (0-5)
Bramki: ? oraz Szpila.

LZS Łaziska – Chrobry Nowogrodziec 0-4 (0-1)

I RUNDA * 12 sierpnia 2009 (środa), Raciborowice, godzina 17.30

GKS RACIBOROWICE – BKS BOBRZANIE BOLESŁAWIEC 1:0 (0:0)

gol : Krystian Bączkiewicz (61-z karnego)
Skład GKS : Kopczyński, - Markowski, Poczta-kpt., Rodak, Hencel, - P. Olechowski (75, A.Woźny), Bączkiewicz, Halczuk (46, Jurczak), Maksymczyk (46, Suszka), - Kulesza, Wróblewski (91, Bogacki).
Rezerwa : Palczak, Bajer, Siemaszko. Poza kadrą : M. Olechowski.
Skład BKS : Kizyma, - Rydzak, Demczar-kpt., Klimas Rajchel, - Mucha (46, Jasiński), Janczyszyn (46, Góralewski), Kunz, Mielnik (56, Juszczak), - Popecki, Rissmann (70, Janicki).
Rezerwa : Przykłota (kontuzja na rozgrzewce), - Szewc, Bednarz.
Trener : Krzysztof Lechowski
Żółte kartki : Bączkiewicz, Kulesza, Wróblewski (GKS) – Janczyszyn, Góralewski, Rydzak (BKS).
Widzów : ok. 120
Sędziowali : Kamil Muniak jako główny – Bartosz Budziński i Krzysztof Sobol jako liniowi.

Wyautowany BKS !!!

Po dwóch latach przerwy ponownie doszło do oficjalnych derbów powiatu bolesławieckiego (dwa lata temu GKS zagrał z BKS-em w II rundzie Pucharu Polski, ulegając wówczas na własnym boisku 1:3). Bez wątpienia faworytem tego meczu był 4-ligowy BKS, który przyjechał do Raciborowic w prawie najmocniejszym składzie i nie zamierzał „odpuszczać” pucharu. GKS wystąpił również w najmocniejszym zestawieniu, gdyż był to ostatni sprawdzian dla naszej drużyny przed pierwszym ligowym meczem nowego sezonu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Zgorzelcu z Nysą. Ponadto GKS postanowił sprawić niespodziankę i stawić opór wyżej notowanej drużynie. Mecz zaczął się od mocnego akcentu. Jako pierwszy zaatakował nasz zespół i już w pierwszej minucie stworzył za sprawą Wróblewskiego zagrożenie pod bramką Kizymy. Jednak to akcja gości w 6 minucie omal nie zakończyła się golem, lecz piłka po mocnym strzale Mielnika wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Kopczyńskiego. Pięć minut później ponownie groźna akcja BKS-u, do piłki nie zdążył Kopczyński, jednak do dośrodkowania Rismanna nikt nie doskoczył i GKS mógł mówić o sporym szczęściu. W 24 minucie pięknym i minimalnie niecelnym strzałem popisał się Rodak. W tej fazie meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a rywale nie szczędzili sobie fauli. Optyczną przewagę pod koniec pierwszej części uzyskali raciborowiczanie, a efektem tego były kolejne dwa rzuty rożne i rzut wolny z ok. 20 metrów, po którym Halczuk przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, drużyny grały ostro, walcząc o każdy metr boiska. Z tej walki wynikały kolejne rzuty wolne dla BKS-u, ale Kopczyński nie dał się pokonać broniąc m. in. strzał Rissmanna. W 60 minucie GKS wyprowadził decydującą akcję meczu. Wróblewski świetnie uruchomił byłego BKS-aka Adriana Kuleszę, który został ścięty przez Góralewskiego tuż za linią wyznaczającą obręb pola karnego. Sędzia Muniak pokazał żółtą kartkę zawodnikowi z Bolesławca i początkowo wskazał na rzut wolny, jednak protesty zawodników i trenera GKS doprowadziły do konsultacji z sędzią liniowym i Pan Muniak wskazał na jedenasty metr, co było decyzją jak najbardziej słuszną. Do piłki podszedł Bączkiewicz i huknął w stronę bramki, jednak Kizyma wyczuł jego intencje i sparował piłkę przed siebie. Bączkiewicz wówczas doskoczył do piłki i skutecznie wpakował piłkę do siatki. 1:0 !!! Niespodzianka wisi w powietrzu, kibice coraz częściej spoglądają na zegarki, ale BKS nie składa broni i zaciekle atakuje. Po jednej z akcji Poczta dostaję piłką w rękę, a że dzieje się to w polu karnym GKS-u sędzia ponownie dyktuje jedenastkę. Do piłki podchodzi Rissmann. Strzela mocno w lewy róg Kopczyńskiego, ale ten rzuca się właśnie w to miejsce i kapitalnie broni rzut karny. Kibice szaleją z radości, a zawodnicy BKS są bezradni. W 72 minucie ładną akcję przeprowadza Wróblewski, który dogrywa do Jurczaka. Ten jednak nie trafia dobrze w piłkę i jego strzał nie jest zagrożeniem dla Kizymy. Do końca meczu GKS zaciekle broni wyniku, wyprowadzając nieliczne kontry. Po jednej z nich w polu karnym faulowany jest nasz zawodnik, ale sędzia w tej sytuacji nie dopatrzył się faulu. W 91 minucie trener Rutkowski przeprowadza jeszcze zmianę taktyczną, a za chwilę sędzia kończy ten wyrównany mecz i GKS może świętować awans do kolejnej rundy Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra.

Wiadomość dodana : MR - 13 sierpnia 2009, 11.15