12 KOLEJKA KLASY A

12 listopada 2017 (niedziela), godz. 14.00, boisko w Bolesławcu (MOSIR, ul. Spacerowa),

KS STARE JAROSZOWICE - GKS RACIBOROWICE

3:1 (0:1)

Gole: 0:1 Michał Warchoł (22), 1:1 Michał Urbański (46), 2:1 Michał Budzianowski (72),  3:1 Michał Urbański (73)

Skład GKS-u : Kamil Zatłokiewicz, –  Mirosław Różycki, Mariusz Kudła, Krystian Osmański, Dominik Kołodziej, -  Bartłomiej Żuk (60, Patryk Wieczorek), Monaouver Bernabah, Dariusz Poczta, Kacper Kułyk, - Krzysztof Kijowski, Michał Warchoł.

Gol dla GKS : 8:1 Kacper Kułyk,

Skład GKS-u : Michał Warchoł, –  Dariusz Poczta-kpt., Krystian Osmański, Mariusz Kudła (40, Grzegorz Heryć), Andrzej Tymków, -  Maciej Sroka, Zbigniew Murdza, Mirosław Różycki, Krzysztof Kijowski (55, Kacper Kijowski), - Kacper Kułyk, Monaouver Bernabah.

Trener : Władysław Moroch

Sędziował : Tomasz Kasiński jako główny.

8 KOLEJKA KLASY A

14 października 2017 (sobota), godz. 15.00,

boisko w Raciborowicach,

GKS RACIBOROWICE - LZS BRZEŹNIK 2:3 (0:1)

Gole : 0:1 Damian Wójtowicz (44), 1:1 Zbigniew Murdza (49 - z karnego), 1:2 Andrzej Miżdal (76), 2:2 Mirosław Różycki (81), 2:3 Andrzej Miżdal (90+2 - z karnego)

Skład GKS-u : Dawid Kopczyński, –  Dariusz Poczta-kpt., Mariusz Kudła, Krzysztof Kijowski, Andrzej Tymków, -  Maciej Sroka, Bartłomiej Żuk, Tomasz Lichocki (78, Mirosław Różycki),  Alan Dang (15, Michał Warchoł),  - Kacper Kułyk, Zbigniew Murdza.

Rezerwa : Grzegorz Heryć, Kacper Kijowski

Sędziował : Marcin Kozioł jako główny oraz Sławomir Dmuchowski i Dominika Bernacka jako liniowi

7 KOLEJKA KLASY A

8 października 2017 (niedziela), godz. 11.00, boisko w Osiecznicy,

LEŚNIK OSIECZNICA – GKS RACIBOROWICE 9:1 (3:1)

Gol dla GKS : 2:1 Kacper Kułyk,

Skład GKS-u : Dawid Kopczyński, –  Dariusz Poczta-kpt., Mariusz Kudła, Michał Warchoł, Maciej Sroka - Bartłomiej Żuk, Mirosław Różycki, Tomasz Lichocki,  Alan Dang, - Kacper Kułyk, Rafał Chabiniak.

Sędziował : Marcin Domina jako główny.

6 KOLEJKA KLASY A

29 września 2017 (piątek), godz. 16.30, boisko w Raciborowicach,

GKS RACIBOROWICE – GKS TOMASZÓW  0:2 (0:1)

Gole : 0:1 Andrzej Skóra, 0:2 Andrzej Skóra,

Skład GKS-u : Dawid Kopczyński, –  Dariusz Poczta-kpt., Mariusz Kudła (60, Michał Warchoł) Krystian Osmański, Adrian Woźniak (70, Grzegorz Heryć) - Bartłomiej Żuk, Mirosław Różycki, , Tomasz Lichocki,  Alan Dang (80, Kacper Kijowski), - Krzysztof Kijowski, Mounaover Benrabah.

Sędziował : Mateusz Owoc jako główny.

5 KOLEJKA KLASY A

23 września 2017 (sobota), godz. 16.00, boisko w Iwinach,

GKS IWINY – GKS RACIBOROWICE  6:4 (3:2)

Gole :  0:1 Zbigniew Murdza (12), 1:1 Adrian Woźny (18), 1:2 Kamil Kowalewski (19), 1:3 Jacek Kapecki (37), 2:3 Krzysztof Kijowski (45), 3:3 Alan Dang (53), 3:4 Jacek Kapecki - z karnego (57), 3:5 Adrian Szewczyk (57), 4:5 Mirosław Różycki (79), 4:6 Zbigniew Ćwiak (84)

Skład GKS-u : Klaudiusz Suszek, –  Andrzej Tymków, Dariusz Poczta-kpt., Krzysztof Kijowski, Mariusz Kudła, - Bartłomiej Żuk, Mirosław Różycki, Mounaover Benrabah, Tomasz Lichocki,  Alan Dang, - Zbigniew Murdza (30, Krystian Osmański).

Czerwone  kartki :  Andrzej Tymków (GKS Rce - 56 min. - za dyskusje z sędzią) - J.Celny (GKS Iwiny - 34 min. - za niesportowe zachowanie),

Sędziował : Piotr Nowicki jako główny oraz Maciej Michałeczko i Mariusz Skraba.

4 KOLEJKA KLASY A

MECZ ROZEGRANY AWANSEM

13 września 2017 (środa), godz. 17.00, boisko w Raciborowicach,

GKS RACIBOROWICE – GKS GROMADKA  2:2 (2:0)

Gole :   1:0 Zbigniew Murdza (18), 2:0 Andrzej Tymków (41), 2:1 Paweł Sarzyński (48) 2:2 Damian Fila (57)

Skład GKS-u : Klaudiusz Suszek, –  Andrzej Tymków, Dariusz Poczta-kpt., Krzysztof Kijowski, Mariusz Kudła, - Bartłomiej Żuk (80, Michał Warchoł), Mirosław Różycki, Mounaover Benrabah,  Alan Dang (67, Grzegorz Heryć), - Zbigniew Murdza, Kacper Kułyk.

Rezerwa : Patryk Wieczorek, Mateusz Klecha

Żółte kartki : Kijowski (Rce) - Lampart, Kowalczuk (Gromadka),

Sędziowali : Marek Bałcki jako głowny oraz Wojciech Młocek i Marcin Czarnecki jako liniowi.

Z WIATREM I POD WIATR !

W środowe popołudnie rozegraliśmy na prośbę gości mecz awansem 4 kolejki klasy A. Po dwóch wygranych i jednej porażce liczyliśmy na kolejną zdobycz punktową i cel poniekąd osiągnęliśmy.

Mecz rozgrywany był pod dyktando mocnego porywistego wiatru szalejącego nad boiskiem. W pierwszej części gry graliśmy z siłą wiatru i efekty były dla nas korzystne. Na początek zmarnowaliśmy dwie dogodne okazje (Murdza i Kułyk), jednak potem szczęście się do nas uśmiechnęło. Na prowadzenie wyprowadził nas strzałem z bliska Murdza. Wydawało się , że sędzia gola nie uzna, bo nasz zawodnik był na pozycji spalonej. Jednak piłka dotarła do niego przez zawodnika gości i sędzia główny uznał gola, mimo sygnalizacji bocznego. Drugi gol dla GKS to tzw. „stadiony świata”. Strzał Tymkowa z rzutu wolnego z ok. 20 metrów. Piłka zatrzepotała w samym okienku bramki gości. W tej części gry nasz zespół zdominował gości, przewaga zauważalna była poprzez liczbę stałych fragmentów gry (rzuty rożne i rzuty wolne). Po jednym z rzutów wolnych z narożnika pola karnego blisko zdobycia gola był Murdza, ale golkiper gości ładnie wybronił strzał napastnika GKS.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie na korzyść GKS-u Gromadka. Goście szybko złapali kontakt po błędzie naszego golkipera. Po zdobyciu gola kontaktowego goście poczuli wiatr i jeszcze mocniej zaatakowali. Nasz zespół grał dość chaotycznie i popełniał sporo błędów w defensywie. Efektem tego był gol wyrównujący strzelony z bliska głową. Brak krycia i komunikacji sprawił, że mieliśmy remis. Były momenty, że Gromadka mocno naciskała nasz zespół. Raz wykonywała 4 rzuty rożne z rzędu. Nasz zespół zagroził w końcówce, kiedy to ładną przewrotką popisał się Kacper Kułyk, jednak po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

Mecz zakończył się zasłużonym podziałem punktów. Możemy powiedzieć, że po pierwszej połowie możemy mieć spory niedosyt, co do końcowego wyniku. Jednak należy cieszyć się z jednego punktu i przyjąć go z pokorą. Każdy punkt powinien nas cieszyć…

3 KOLEJKA KLASY A

2 września 2017 (sobota), godz. 17.00, boisko w Łące,

KS ŁĄKA - GKS RACIBOROWICE  2:0 (0:0)

Gole :   1:0 Paweł Fulczyński (78), 2:0 Daniel Nizioł (84)

Skład GKS-u : Klaudiusz Suszek, –  Andrzej Tymków, Dariusz Poczta-kpt., Krzysztof Kijowski, Mariusz Kudła (80, Mateusz Klecha), - Bartłomiej Żuk (60, Adrian Woźniak), Mirosław Różycki, Mounaover Benrabah,  Maciej Sroka (85, Michał Warchoł), - Zbigniew Murdza, Kacper Kułyk.

Rezerwa : Kacper Kijowski

SZKODA SZANS !

Po dwóch wygranych przyszło nam przełknąć gorycz porażki. Mecz był dość wyrównanym pojedynkiem. Większymi momentami to nasz zespół prowadził grę. W pierwszej połowie GKS nie wykorzystał kilku dogodnych okazji. Najlepszą z nich miał Bartłomiej  Żuk, ale z bliska spudłował. A szkoda, bo zdobyty gol mógłby ustawić ten mecz. To czego nie zrobił nasz zespół w pierwszej części gry zrobił zespół gospodarzy w drugiej połowie. Najpierw było ostrzeżenie, jednak świetnie spisał się nasz bramkarz, broniąc w groźnej sytuacji. W 78 minucie gola głową zdobył Fulczyński, a w 84 minucie po dużym błędzie Poczty losy meczu przesądził Nizioł. Mamy troszkę niedosytu po tym meczu, gdyż był do wygrania. Szansa na rehabilitację nadejdzie dość szybko, bo już we środę GKS zagra awansem mecz 4 kolejki z zespołem GKS Gromadki, który póki co ma na swym koncie zaledwie punkt. I miejmy nadzieję, że z takim dorobkiem zostanie po meczu z naszą Gieksą ...

2 KOLEJKA KLASY A

Boisko  Raciborowicach, 2 września 2017 (sobota), godz. 17.00

GKS RACIBOROWICE - LKS OCICE 3:0 (1:0)

Gole :   1:0 Bartłomiej Żuk (11), 2:0 Adam Mazur (51-z karnego), 3:0 Andrzej Tymków  (63)

Skład GKS-u : Klaudiusz Suszek, –  Andrzej Tymków, Dariusz Poczta-kpt., Adam Mazur (60, Kacper Kijowski-debiut), Mariusz Kudła, - Bartłomiej Żuk, Mirosław Różycki, Patryk Wieczorek (46, Mateusz Klecha), Krzysztof Kijowski, - Zbigniew Murdza, Mounaover Benrabah.

ZGODNIE Z PLANEM !

Po wyjazdowej wygranej we Włodzicach, gdzie wygrana nie przyszła nam łatwo, nadszedł kolejny mecz w którym jedynym ważnym planem była wygrana. W poprzednim sezonie w klasie okręgowej nasze boisko nie stanowiło żadnej twierdzy, wręcz przeciwnie, to rywale czuli się na nim lepiej, częstokroć pozostawiając nas bez punktów. Sytuacja musi zmienić się klasę niżej, tu musimy być faworytem i walczyć o pełną pulę. Z drużyną Ocic spotkaliśmy się w przedsezonowym sparingu, jednak mecze towarzyskie to zupełnie inna bajka. Ponadto we środę nasz obecny rywal spotkał się z poprzednim w Pucharze Polski i został w nim pokonany wysoko 4:0. To dodatkowy aspekt mówiący o tym, że mamy spore szanse na trzy punkty. Jednak wszystkie te fakty należy przed meczem wykasować i podejść z należytym szacunkiem dla rywala i koncentracją. Tak też się stało w tym meczu, dzięki czemu efekt był bardzo dobry. Troszkę martwi niestabilizacja składu Gieksy. W porównaniu z pierwszym meczem było sporo zmian, niektórzy zawodnicy nie pojawili się na meczu z nieznanych przyczyn, inni bo nie mogli, ot takie podejście ... Na szczęście w szeregach Gieksy pojawili się dwaj nowi graczei to nie byle jacy ! Po raz pierwszy w barwach Gieksy zobaczyliśmy bardzo doświadczonego zawodnika z przeszłością ligową (grał na najwyższych szczeblach ligi polskiej) Zbigniewa Murdzę, w ataku towarzyszył mu zawodnik z Tunezji (obecnie mieszkający w Polsce) Monaouver Benrabah. Troszkę trudno zapamiętać nam jego pełne imię, więc przyjeliśmy dla niego pseudonim “Muri” ! Obaj zawodnicy w dobrym stylu pokazali się naszej publiczności i liczymy, że będą naszym wzmocnieniem.

Sam mecz układał się po naszej myśli. My wykorzystywaliśmy błedy rywala, a rywal naszych nie potrafił wykorzystać. Efekt był taki, że wygraliśmy 3:0. Początek meczu był dość dobry w naszym wykonaniu, a już w 11 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Bardzo dobre dośrodkowanie Poczty w pole karne i tu z bliska bez problemu akcję domyka Bartek Żuk zdobywając swojego pierwszego gola w barwach GKS. Po zdobyciu gola poczuliśmy się troszkę spokojniejsi. Rywal jednak dążył do wyrównania, a mecz był bardzo ostry. W 22 minucie goście mogli zdobyć gola po jednej z kontr, gdy w pięciu wyszli na jednego Andrzeja Tymkowa. Nasz nowy defensor zdołał jednak powstrzymać natarcie, wprawdzie w sposób nieprzepisowy, ale skuteczny. Nie obeszło się bez żółtej kartki, ale czyste konto zachowane, gdyż rzut wolny z bliskiej odległości nie został przez nich wykorzystany. Celeowniki gości w tym meczu były mocno rozregulowane, a jak już trafiali w bramkę, to świetnie spisywał się w naszej bramce Klaudiusz Suszek, który spokojnie wchodzi w grę w dorosłej piłce. Do  przerwy dowozimy korzystny rezultat. Mecz nie jest jednak łatwy i kosztuje nas sporo zdrowia i ... nerwów !

Po przerwie szczęście jest jednak przy nas. Już w 51 minucie udaje się podwyższyć rezultat. W polu karnym faulowany jest Krzysztof Kijowski i mamy rzut karny. Chętnych do strzelania jest dwóch Kijowski i Mazur. Ostatecznie zwycięża Mazur, który miał już zaliczone trafienie z 11 z poprzedniego meczu. Ten karny wykonał jeszcze pewniej i na naszych twarzach znów zawitała radość. Niestety 10 minut później, byliśmy już mniej radośni, a zwłaszcza strzelec drugiego gola. Adam Mazur doznał dość poważnej kontuzji i chyba już go nie zobaczymy w tej rundzie. Na jego miejsce pojawił się całkowity debiutant 15 letni Kacper Kijowski i była to już ostatnia możliwa zmiana w naszym zespole. “Krótka ławka” w tym meczu sprawiła nam nie lada problem w końcówce meczu, ale przed tym udało nam się zdobyć trzeciego gola. Kijowski-debiutant sprokurował nam rzut wolny, a Andrzej Tymków bardzo ładnym technicznym strzałem przy słupku podwyższył nasze prowadzenie. 3:0 było bardzo bezpiecznym wynikiem, ale goście naciskali coraz mocniej. Do tego doszła kontuzja Murdzy i mecz kończyliśmy w 10. Było trochę wybijanki, ale wszyscy nasi zawodnicy ostro walczyli i uchroniliśmy się od straty goli i zgodnie z zakłądanym planem dołożyliśmy trzy oczka do naszej zdobyczy punktowej.

Pierwsze dwa mecze pokazały, iż nasz zespół nie będzie miał łatwego grania w tej klasie rozgrywkowej i tylko dzięki solidnej walce możemy zdobywać punkty. Przestrzegamy naszych kibiców przed hurra optymizmem. Sezon będzie dla nas ciężki, ważne jest, aby zawodnicy pojawiali się na meczach i treningach, bo tylko wtedy uda nam się skonsolidować nasz zespół, w którym drzemią jakieś tam możliwości, a wówczas może wyniki będą podobne do tych z początku sezonu. Treningi potrzebne są szczególnie młodym zawodnikom, którzy mogą się sporo nauczyć od swoich bardziej doświadczonych kolegów, a jest się od kogo uczyć, bo póki co prymat w drużynie wiodą zawodnicy, którzy lata młodości mają już za sobą, ale wciąż pokazują ambicję i wolę walki popartą techniką piłkarską.

GKS RACIBOROWICE w dniu 2 września 2017 przed meczem z LKS Ocice

W górnym rzędzie od lewej : Adam Mazur, Andrzej Tymków, Zbigniew Murdza, Mateusz Klecha, Mirosław Różycki, Krzysztof Kijowski, Monauver Benrabah, trener Władysław Moroch, Grzegorz Heryć.

Poniżej od lewej : Mariusz Kudła, Bartłomiej Żuk, Patryk Wieczorek, Klaudiusz Suszek, Kacper Kijowski, kapitan GKS Dariusz Poczta.