SOBOTA, 21 KWIETNIA 2018,
GODZINA : 16.00,
BOISKO W RACIBOROWICACH
GKS RACIBOROWICE - GKS IWINY 3:3 (0:2)

Gole : 0:1 Kamil Ćwiak (13), 0:2 Marek Spychalski (23), 1:2 Patryk Modras (50), 1:3 Kamil Ćwiak (60), 2:3 Łukasz Porębski (67), 3:3 Dominik Kołodziej (75),

SKŁAD GKS RACIBOROWICE : Dawid Kopczyński., - Dominik Kołodziej, Mariusz Kudła, Grzegorz Heryć (46, Dariusz Białoń), Adrian Woźny, - Alan Dang, Grzegorz Sinanis, Monaouver Benrabah, Damian Kukliński (41, Patryk Modras), - Michał Warchoł (40, Łukasz Porębski), Krzysztof Kijowski-KPT. (80, Michał Sobkowicz (90, Kacper Kijowski)).
Rezerwa : Mirosław Różycki (br.).
Trener : Władysław Moroch

SKŁAD GKS IWINY : Arkadiusz Woźniak, - Maciej Wilczyński, Błażej Rajchel, Zbigniew Ćwiak, Wojciech Kurdyś, Łukasz Bajer (70, Jan Górniak), Marek Spychalski, Jacek Kapecki, Mateusz Poświata (80, Sławomir Zawada), - Kamil Ćwiak, Krystian Wencel.

Trener : Piotr Poloczek

Żółte kartki : A.Woźny, M.Kudła (GKS RCE) oraz Z.Ćwiak, M.Wilczyński (GKS Iwiny)

Sędziowali : Wojciech Młocek jako główny oraz Maciej Michałeczko i Kamil Walczewski jako liniowi.

WYDARTY PUNKT !

Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i przewidzieć wynik w takim meczu jest bardzo trudno. W piękne słoneczne popołudnie w Raciborowicach byliśmy świadkami świetnego, bardzo emocjonującego meczu. Kibice, którzy przybyli na trybuny naszego stadionu chyba nie mogą tego żałować, gdyż do samego końca meczu mogli się emocjonować wydarzeniami na boisku, a wynik był sprawą otwartą. Mecz miał szczególną oprawę, był spiker, grill ...
Początek meczu był troszkę niemrawy, oba zespoły badały swoje możliwości. W 13 minucie zespół gości wychodzi na prowadzenie po kuriozalnym błędzie w kryciu naszej defensywy. Na piątym metrze bramki strzeżonej przez Dawida Kopczyńskiego znalazło się aż trzech zawodników z Iwin, nasz bramkarz sparował pierwszy strzał, ale przy dobitce Ćwiaka był bezradny i zrobiło się dość szybko 0:1. Warto wspomnieć, że strzelec gola to wychowanek naszego klubu, który po raz pierwszy zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi,był więc podwójnie zmotywowany. Nim się obejrzeliśmy zrobiło się już bardzo nieciekawie, gdyż w 23 minucie pięknym strzalem zza linii pola karnego popisał się Marek Spychalski i było 0:2. Nasz zespół nie miał żadnego pomysłu, a wrzucane wysoko piłki, były wybijane przez obrońców GKS Iwiny. Nie było siły przebicia w ataku, konieczne były zatem zmiany, które dałyby jakiś impuls do lepszej gry. Tak też się stało w 40 minucie, gdy na boisko weszli Łukasz Porębski i Patryk Modras. Po przerwie pojawił się także Dariusz Białoń.
Początek drugiej części rozpoczął się od mocnego uderzenia. Świetnym wolejem w 50 minucie popisał się Patryk Modras niwelując straty do jednego gola. Nasz zespół poczuł, że jest szansa na korzystny rezultat. Jednak atakując rywali narażał się na groźne kontraataki Iwin. W 55 minucie nasz zespół ratuje słupek. Jednak 5 minut później znów przegrywamy dwoma bramkami i wydaje się, że jest po meczu. W tej akcji sprytem wykazał się Kamil Ćwiak, który w sytuacji jeden na jeden ładnie przelobował Kopczyńskiego. Nasz bramkarz zrewanżował się jednak później i w podobnej sytuacji powstrzymał sprytnie Ćwiaka, dając jeszcze nadzieje. W 67 minucie nadzieja była jeszcze większa, gdyż Łukasz Porębski, zdobył gola na 2:3, także lobując bramkarza Iwin Arkadiusza Woźniaka (również wychowanka GKS Raciborowice), który w tym meczu także bronił bardzo pewnie. W 75 minucie doszło do upragnionego wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Adriana Woźnego i świetne wejście młodziutkiego Dominika Kołodzieja, który pakuje z bliska piłkę głową do siatki. To pierwszy gol Dominika w seniorskiej piłce i jest efektem solidnej pracy na treningach i prawidłowego rozwoju sportowego tego młodego zawodnika. Po wyrównaniu mecz nabrał jeszcze większych rumieńców, a końcówka to istny thriller w wykonaniu obu zespołów. Do końca drżeliśmy o wynik. Najpierw dwóch doskonałych sytuacji nie wykorzystał Kamil Ćwiak, z bliska pudłując, a potem istny popis dał Dawid Kopczyński, który bronił kanonadę strzałów z bliskiej odległości, raz pomógł mu Dominik Kołodziej wybijając piłkę z linii bramkowej. GKS Iwiny był bardzo bliski przełamania naszej defensywy, jednak udało się nie stracić gola. Mało tego w doliczonym czasie gry to my mogliśmy odwrócić losy spotkania, wprowadzony w 90 minucie Kacper Kijowski, strzelił głową, a piłka otarła się o zewnętrzną stronę słupka.
Mecz zakończył się zasłużonym remisem, być może goście mają mały niedosyt, gdyż byli bliżej uzyskania zwycięstwa, ale remis raczej nie krzywdzi żadnej ze stron. Co ważne mecz toczony był w dobrej atmosferze sportowej walki. Dla naszego zespołu to ważny punkt, który pozwala wyprzedzić w tabeli GKS Gromadka i oby był zaczątkiem lepszej passy Gieksy !

Poniżej akcja bramkowa na 3:3 (fot. A.Mikołajewski) :

17  KOLEJKA KLASY A – GRUPA III

NIEDZIELA, 15 KWIETNIA 2018,

GODZINA : 14.00,

BOISKO W GROMADCE

GKS GROMADKA - GKS RACIBOROWICE 5:3 (3:2)

Gole : 1:0 Przemysław Fila (9), 2:0 Przemysław Fila (15), 2:1 Mirosław Klimko (19), 3:1 Marcin Wiktor (42), 3:2 Krzysztof Kijowski (44) z karnego, 3:3 Krzysztof Kijowski (47), 4:3 Piotr Fila (82), 5:3 Damian Fila (90+2) z karnego

SKŁAD GKS RACIBOROWICE : Mirosław Różycki-kpt., - Dominik Kołodziej, Mariusz Kudła, Andrzej Tymków, Adrian Woźny, - Alan Dang (46, Damian Kukliński), Mirosław Klimko, Monaouver Benrabah , Klaudiusz Suszek (46, Bartłomiej Żuk (80, Michał Warchoł)),  -  Grzegorz Sinanis, Krzysztof Kijowski.

Rezerwa : Michał Sobkowicz, Wojciech Buciak.

Żółte kartki : D.Fila (GKS Gromadka) oraz A.Woźny, M.Klimko, D.Kukliński, M.Kudła (GKS RCE)

Czerwona kartka : Andrzej Tymków (GKS Rce) za niesportowe zachowanie 90+2 min.

Sędziowali : Marcin Domina  jako główny oraz Krzysztof Sobol i Piotr Nowicki jako liniowi.

STRACONA SZANSA

Dla obu zespołów był to bardzo ważny mecz. Nasz zespół po ubiegłotygodniowej wygranej jechał do Gromadki pełen nadziei na wywiezienie korzystnego rezultatu. Dla zespołu gospodarzy ten mecz był jeszcze ważniejszy, gdyż porażka sprawiła by już nie lada problem dla tej drużyny. Nasz GKS stanął przed szansą ucieczki ze strefy spadkowej. Niestety nie sprostaliśmy zadaniu i mimo ogromnej walki, nie udało nam się zdobyć choćby punktu, na który z przebiegu meczu w pełni zasłużyliśmy.

Nasz zespół wystąpił niemal w optymalnym składzie, choć  w bramce znów musiał bronić nominalny zawodnik z pola Mirosław Różycki. Gromadka mocno otworzyła mecz i po ok. 20 minutach było już 2:0.  Bramki padły po ewidentnych błędach w defensywie z bramkarzem włącznie. Taki obrót spraw mocno skomplikował naszą sytuację, ale nie poddaliśmy się i szybko udało się zdobyć gola kontaktowego. Z rzutu wolnego dobrze strzelił Klimko. Gromadka jednak podwyższyła prowadzenie, ale my nadal walczyliśmy i udało się zdobyć w końcówce pierwszej połowy kontaktowego gola, pewnym egzekutorem okazał się Kijowski, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas idealnie, gdyż Krzysztof Kijowski zdobył gola dającego nam remis. Straty były odrobione. Wydawało się, że to nasz zespół zada decydujący cios, a jednak to gospodarze przesądzili losy meczu na swoją korzyść. Ostatnie dwa gole były mocno kontrowersyjne, a zwłaszcza rzut karny podyktowany za faul Tymkowa. Nasz zawodnik nie potrafił się pogodzić z decyzją sędziego i jeszcze skierował kilka słów, za co wyleciał z boiska. A gospodarze z karnego ustalili wynik spotkania.

Przegraliśmy arcyważny mecz, ale nasz zespół nadal wierzy w lepsze jutro i będzie walczył do samego końca, aby wydobyć się ze strefy spadkowej …

16 KOLEJKA KLASY A – GRUPA III

SOBOTA, 7 KWIETNIA 2018,

GKS RACIBOROWICE - KS ŁĄKA 5:0 (1:0)

Gole : 1:0 Krzysztof Kijowski (23), 2:0 Monaouver Benrabah (51), 3:0 Bartłomiej Żuk (60), 4:0 Krzysztof Kijowski (71), 5:0 Mirosław Klimko (85)

SKŁAD GKS RACIBOROWICE : Mirosław Różycki-kpt., - Dominik Kołodziej, Mariusz Kudła (80, Patryk Modras), Andrzej Tymków, Adrian Woźny, - Alan Dang (73, Wojciech Buciak), Mirosław Klimko, Barłomiej Żuk (80, Michał Warchoł), Klaudiusz Suszek (59, Damian Kukliński),  -  Monaouver Benrabah (85, Kacper Kijowski), Krzysztof Kijowski.

Rezerwa : Michał Sobkowicz, Grzegorz Heryć, Dariusz Białoń.

Żółte kartki : Fafiński i Gasiak (Łąka)

Sędziowali : Przemysław Surowiecki jako główny oraz Piotr Członka i Alojzy Matejewicz jako liniowi.

UDANY DEBIUT PEWNEGO BRAMKARZA !

To był bardzo ważny mecz dla naszego zespołu i w końcu zagraliśmy niemal optymalnym składem, choć w porównaniu z pierwszym meczem w składzie z powodu kontuzji zabrakło naszego kapitana Dariusza Poczty. Sensacją tego meczu był niewątpliwie debiut w bramce Gieksy Mirosława Różyckiego, który zmienia (z konieczności) profesję ! Dzięki świetnej grze całego zespołu debiut wypadł bardzo okazale, a nasz bramkarz miał mało pracy w tym meczu. Wynik otworzył Krzysztof Kijowski, który był wiodącym zawodnikiem w tym meczu, bardzo pewnie zagrali również nasi obrońcy, co przełożyło się na korzystny i wysoki wynik końcowy. To zwycięstwo jest dla naszej drużyny jak tlen i oby nie był jednorazowym wyskokiem, a sygnałem, że zaczynamy walkę o utrzymanie. Oprócz lepszej skuteczności poprawiła się też gra, w tym meczu nie brakowało ładnych składnych akcji naszego zespołu. Goście byli praktycznie tłem i nie zagrozili bramce Różyckiego !

15 KOLEJKA KLASY A – GRUPA III

SOBOTA, 31 KWIETNIA 2018, GODZINA : 17.00, BOISKO W OCICACH

LKS OCICE – GKS RACIBOROWICE 4:1 (0:0)

Gole : 1:0 Dawid Biegacz (48), 2:0 Krzysztof Pachołek (61), 3:0 Patryk Pacuła (65), 3:1 Adrian Woźny (68)- z karnego, 4:1 Paweł Nowak (92)

Składy :

LKS OCICE : S.Różnicki, - Kiełbowicz, Jakieła (55, D.Długosz), D.Karaban-kpt. (90, Szczur), Biegacz, - S.Długosz, M.Karaban, Braszko (19, Nowak), Pacuła (K.Różnicki), Pajdzik, Pachołek (70, Kaczor)