13 MARCA (NIEDZIELA) – ĆWIERĆFINAŁ PUCHARU POLSKI OZPN

RELACJE ZE SPARINGÓW :

5 marca 2016 (sobota), godzina : 15.00,

boisko w Świerzawie

POGOŃ ŚWIERZAWA – GKS RACIBOROWICE 4:0 (1:0)

Gole : 1:0 Szymon Szeliga (20), 2:0 Jarosław Wiciński (67), 3:0 Wojciech Chlebosz (71), 4:0 Dawid Czarniecki (76).

Skład GKS Raciborowice : Arkadiusz Woźniak,  - Dariusz Poczta, Adrian Woźniak, Tadeusz Suszek-debiut (46, Michał Warchoł), Grzegorz Heryć, - Kamil Korczowski, Piotr Juszczak, Marek Zaraziński, Krzysztof Kijowski (70, Dominik Kubik-debiut) – Kacper Kucy, Kacper Paszkiewicz.

Trener : Michał Warchoł

POGONILI GKS …

To był ostatni sparing przed pucharami i ligą. Miał być generalnym sprawdzianem. Niestety z uwagi na szereg absencji (z różnych przyczyn zabrakło 6 podstawowych zawodników), mecz można jedynie zaliczyć do pozytywnych treningów i sprawdzeniu kilku juniorów. Właśnie tych ostatnich należy pochwalić za dość dobrą postawę w meczu z drużyną mającą aspiracje do awansu i nieźle poukładaną. Nasi młodzi chłopcy, wspierani przez doświadczonych zawodników grali bardzo przyzwoicie. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, momentami to GKS prezentował się lepiej, grając dużo piłką. W 20 minucie straciliśmy dość przypadkową bramkę. Po błędzie naszego defensora Szymon Szeliga oddał dość niespodziewany strzał, a piłka trafiła w samo okienko bramki Woźniaka, który w całym meczu bronił bardzo dobrze. W drugiej połowie chyba opadliśmy z sił (brak zmienników) i zespół gospodarzy zaczął zdecydowanie dominować na boisku, czego efektem były kolejne gole i dość nerwowa atmosfera spotkania. Pogoń wygrała zasłużenie, a nasza drużyna swoje prawdziwe oblicze będzie sprawdzała w ćwierćfinale Pucharu Polski OZPN  z IV ligowym Lotnikiem Jeżów Sudecki.

27  lutego 2016 (sobota), godzina : 13.30, boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – GKS GROMADKA

4:4 (4:2)

Gole : 1:0 Krzysztof Kijowski (6), 2:0 Adrian Kulesza (18),  2:1 Demaj (25), 3:1 Adrian Kulesza (30), 3:2 Demaj (32), 4:2 Piotr Juszczak (36), 4:3 Bezkorowajny (50), 4:4 Anioł (55)

Skład GKS Raciborowice : Dawid Kopczyński (46, Klaudiusz Suszek),  - Sławomir Dul, Dariusz Poczta (46, Marcin Zawada), Grzegorz Heryć (46, Krystian Bączkiewicz),  Krzysztof Karpowicz, Piotr Juszczak, Maciej Zielonka, Marek Zaraziński, Adrian Woźniak (46, Adrian Popek),   - Adrian Kulesza, Krzysztof Kijowski (46, Kacper Kucy).

SPRAWIEDLIWY REMIS ?

Kolejny sparing z rywalem grającym klasę niżej nie wypadł nazbyt okazale. GKS szybko objął dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że mecz będzie „lekki, łatwy i przyjemny”. Nic z tego ! Młodzi zawodnicy gości postawili się i w drugiej połowie, gdy nasz zespół także został lekko „odmłodzony” doprowadzili do remisu. GKS w całym meczu przeważał, ale gole tracił po szybkich kontrach gości, którzy zagrali bardzo ambitnie. W końcówce nasz GKS mógł przechylić szalę zwycięstwa, ale dobrze wykonany rzut wolny przez Kuleszę świetnie wybronił bramkarz gości. Warto nadmienić, że warunki na boisku nie należały do najłatwiejszych, było dość grząsko. Przed nami jeszcze jeden sparing i zaczną się emocje pucharowo – ligowe.

21  lutego 2016 (niedziela), godzina : 12.00, boisko w Rokitkach

CZARNI ROKITKI  - GKS RACIBOROWICE 2:0 (0:0)

Gole : ??? (70 i 82 min.)

Skład GKS Raciborowice : Michał Warchoł,  - Sławomir Dul, Dariusz Poczta, Grzegorz Heryć,  Krzysztof Karpowicz, Mirosław Różycki,  - Kamil Korczowski, Mateusz Świca, Adrian Kulesza, Krzysztof Kijowski, - Kacper Paszkiewicz.

Z „BARTHEZEM” W BRAMCE  …

Po dwóch meczach z mniej wymagającymi rywalami pojechaliśmy do Rokitek, aby zmierzyć się w sparingu z drużyną, która występuje podobnie jak my w klasie okręgowej. Miał to być pierwszy poważny sprawdzian naszego zespołu. Rzeczywiście „miał być”, gdyż nie możemy tego tak określić. Zagraliśmy „gołą” jedenastką, a jeden z naszych zawodników grał z kontuzją. Pomimo, że w kadrze mamy trzech dobrych bramkarzy na mecz pojechaliśmy bez żadnego z nich (niestety postawa golkiperów jest mocno denerwująca Zarząd klubu), w bramce z konieczności stanął trener GKS –u Michał Warchoł. I trzeba przyznać, że to on był bohaterem tego meczu. W kilku sytuacjach znakomicie wybronił strzały gospodarzy, a było ich co nie miara. Pseudonim „Barthez” byłby jak najbardziej na miejscu …. GKS obrał mocno defensywną taktykę, która długo się sprawdzała, jednak nasza drużyna w drugiej połowie na skutek zmęczenia została przełamana przez dobrze grający zespół Rokitek, który imponował większą szybkością i polotem. Pierwszy gol padł po płaskim strzale, drugi zaś z rzutu wolnego i był ozdobą tego meczu. Nasz „nowy” bramkarz nie miał szans przy obu strzałach. Mimo, że GKS przegrał ten mecz to był on na pewno pozytywnym sprawdzianem dla kilku zawodników, pokazaliśmy, iż nawet w trudnych warunkach kadrowych jesteśmy w stanie powalczyć z każdym. GKS nie tylko się bronił, zarówno w pierwszej , jak i  w drugiej połowie stworzyliśmy po dwie dogodne sytuacje z których mogliśmy zdobyć gole. Zabrakło troszkę szczęścia ….

Przed nami jeszcze dwa mecze kontrolne i mamy nadzieję, iż sytuacja ze składem już się nie powtórzy, a naszych bramkarzy zapraszamy na treningi … może trener przekaże im coś ze swojej „bramkarskiej” wiedzy …

13  lutego 2016 (sobota), godzina : 15.00, boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – TS PARZYCE 8:2 (3:1)

Gole : 1:0 Adrian Kulesza (13), 1:1 ??? (22), 2:1 Adrian Woźniak (37), 3:1 Adrian Kulesza (45), 4:1 Michał Warchoł (57), 5:1 Krystian Bączkiewicz (63),  6:1 Krzysztof Karpowicz  (64), 7:1 Mateusz Świca (70), 7:2 ??? (71), 8:2  Michał Warchoł (85),

Skład GKS Raciborowice : Sławomir Wydysz,  - Maciej Zielonka, Dariusz Poczta, Grzegorz Heryć (46, Adrian Popek), Krzysztof Karpowicz, - Adrian Woźniak (73, Grzegorz Heryć), Krystian Bączkiewicz, Marek Zaraziński, Mateusz Świca – Krzysztof Kijowski (55, Michał Warchoł), Adrian Kulesza (46, Kamil Korczowski)

Sędziował : Andrzej Socha

Widzów : ok. 20

BEZ OPORU …

Mimo, że zagraliśmy z czołowym zespołem klasy A, to GKS wygrał dużo bardziej przekonywująco niż tydzień wcześniej z Tatrą. Goście grali dobrze tylko w pierwszej połowie, starając się dotrzymywać nam kroku. Jednak trzeci gol w końcówce pierwszej połowy, jak i czwarty  gol zdobyty przez Gieksę sprawił, że uszło już z nich powietrze, a efektem kolejne gole dla naszego zespołu. Mimo tego sparing bardzo pozytywny, zawodnicy ponownie zagrali na grząskim, ciężkim boisku co pomogło w podbudowaniu formy fizycznej.

7  lutego 2016 (niedziela), godzina : 11.00, boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – TATRA KRZENIÓW 9:5 (4:1)

Gole : 1:0 Adrian Biały (17), 1:1 Patryk Siwiński  (26), 2:1 Adrian Biały (27), 3:1 Adrian Biały (38), 4:1 Adrian Biały (39), 5:1 Marek Zaraziński (52), 5:2 Grzegorz Gajek (55), 5:3 Dawid Kmiecik (56), 6:3 Michał Warchoł (70), 6:4 Patryk Siwiński (77-z karnego), 7:4 Adrian Biały (78), 8:4 Marek Zaraziński (81), 9:4 Michał Warchoł (83), 9:5 Patryk Fudali (88)

Skład GKS Raciborowice : Klaudiusz Suszek (debiut), - Sławomir Dul, Grzegorz Heryć, Dariusz Poczta, Adrian Woźniak (80, Krzysztof Kijowski), - Krzysztof Kijowski (65, Michał Warchoł), Marek Zaraziński, Maciej Zielonka, Krzysztof Karpowicz,  - Adrian Biały, Kacper Paszkiewicz (46, Dawid Rogulski),

Widzów : ok. 50

HOKEJOWO …

Pierwszy sparing GKS-u na grząskim boisku z niżej notowanym rywalem miał być okazją do poruszania się na trudnym boisku. GKS zagrał w mocno osłabionym składzie. Mecz mógł podobać się nielicznej publiczności, gdyż obejrzeliśmy w nim aż 14 goli ! Nasz rywal starał się dotrzymywać nam kroku, ale było widać różnicę i to GKS mimo stracenia aż 5 goli w pełni kontrolował ten mecz. Błędy w defensywie wynikały raczej z braku zgrania zawodników, były też błędy indywidualne. W ataku GKS-u brylował Adrian Biały, który w pojedynkę rozmontował defensywę rywali.