CZARNI LWÓWEK - GKS RACIBOROWICE 2:0 (1:0)

Gole : 1:0  Dorian Budzik – samobójczy (25), 2:0 Jakub Jarosz (65)

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek-kpt.,  - Patryk Wieczorek, Tadeusz Suszek, Dorian Budzik,   Dominik Kubik, - Marcin Zawada, Kamil Kostrzewa, Dawid Kostrzewa, Gracjan Hrynowiecki (47, Kacper Kijowski), - Daniel Danielak (47, Sebastian Posłuszny), Kacper Kucy.

Rezerwa : Marceli Jurczak, Filip Prokop, Damian Domański, Dawid Hałka

Trener : Grzegorz Kucy      Mecz trwał 80 minut.

UDANY SEZON  !

GKS w swoim pierwszym sezonie po przejściu z trampkarzy do juniorów młodszych zajął w tabeli ostatecznie 8 miejsce, co dla klubu jest wynikiem dobrym. Nasz zespół w wielu meczach pokazał się z dobrej strony i powalczył o ligowe punkty. Zdarzały się też wpadki, o których chcielibyśmy zapomnieć. Liczymy, iż w przyszłym sezonie nasz zespół będzie w czołówce tej klasy, z drużyną z racji wieku (biorąc pod uwagę skład ostatnich meczów) żegna się tylko Sebastian Posłuszny, któremu dziękujemy serdecznie za grę w naszym klubie !

24 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

4 czerwca 2016 (sobota), godz. 13.00, boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – ORZEŁ WOJCIESZÓW 1:1 (0:1)

Gole : 0:1 Kacper Chadryś (27), 1:1 Kamil Kostrzewa (63)

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek-kpt.,  - Patryk Wieczorek, Dominik Kołodziej, Tadeusz Suszek, Dorian Budzik - Kacper Kijowski (55, Sebastian Posłuszny) - Kamil Kostrzewa, Dawid Kostrzewa, Dominik Kubik, - Daniel Danielak (65, Dawid Hałka), Marcin Zawada.

Rezerwa : Marceli Jurczak, Filip Prokop, Damian Domański

Trener : Mirosław Różycki.                       Mecz trwał 80 minut.

REMIS ZE WSKAZANIEM  !

Nasz zespół zagrał niezły mecz, zwłaszcza po przerwie. Gola na wagę remisu zdobył Kamil Kostrzewa, który był bardzo aktywny w tym meczu i pokazał się z dobrej strony. Przy odrobinie szczęścia GKS mógł się pokusić o pełną pulę, ale remis także jest dobrym wynikiem.

23 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

26 maja 2016 (czwartek), godz. 13.00, boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – KKS JELENIA GÓRA

2:8 (1:3)

Gole : 0:1 (6), 0:2 (15), 1:2 Kamil Kostrzewa (25), 1:3 (37), 2:3 Dawid Kostrzewa (46), 2:4 (54), 2:5 (67), 2:6 (70), 2:7 (76), 2:8 (78)

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek-kpt.,  - Patryk Wieczorek, Dominik Kołodziej, Tadeusz Suszek, Dorian Budzik - Kamil Kostrzewa, Dawid Kostrzewa, Dominik Kubik, Nikola Rajchel (55,Damian Domański), -  Kacper Kijowski (60, Dawid Hałka), Daniel Danielak (75, Filip Prokop).

Rezerwa : Marcin Jędrasiak (br.), - Marceli Jurczak.

Trener : Grzegorz Heryć.               Mecz trwał 80 minut.

28 maja 2016 (sobota), godz. 10.30, boisko w Świeradowie

KWISA ŚWIERADÓW - GKS RACIBOROWICE

4:0 (1:0)

Gole : 1:0 (15), 2:0 (45), 3:0 (48), 4:0 (61)

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek-kpt.,  - Patryk Wieczorek, Dominik Kołodziej, Tadeusz Suszek, Dorian Budzik (41, Kacper Kijowski) - Kamil Kostrzewa (78, Marceli Jurczak), Dawid Kostrzewa (75, Filip Prokop), Dominik Kubik, Nikola Rajchel (60, Dawid Hałka), -, Daniel Danielak (70, Damian Domański), Kacper Kucy.

Rezerwa : Marcin Jędrasiak (br.),

Trener : Grzegorz Kucy.                 Mecz trwał 80 minut.

BRAK POPRAWY !

Juniorzy podobnie jak seniorzy w tym tygodniu rozegrali dwa mecze. I niestety oba przegrali sromotnie. W meczu z liderem pokazali jednak charakter i powalczyli, tracąc gole w końcówce meczu, będąc zespołem słabszym fizycznie.

W meczu w Świeradowie była szansa na lepszy wynik, gdyż gospodarze nie zagrali pełnym składem. Niestety mecz ten nie wyszedł naszemu zespołowi i przegraliśmy dość wyraźnie, co może tylko martwić sztab szkoleniowy.

21 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

14 maja 2016 (sobota), godz. 15.00, boisko w Łomnicy

KS ŁOMNICA – GKS RACIBOROWICE  3:1 (1:1)

Gole : 0:1 samobójczy (21), 1:1 Kwoka (38), 2:1 i 3:1 Sawicki (64 i 79)

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek-kpt.,  - Patryk Wieczorek, Dawid Kostrzewa, Dominik Kubik, Dorian Budzik (73, Dawid Hałka),  - Kamil Kostrzewa (30, Nikola Rajchel),  Marcin Zawada-kpt., Tadeusz Suszek, Gracjan Hrynowiecki, -  Kacper Kucy, Daniel Danielak.

Rezerwa : Marcin Jędrasiak (br.), Filip Prokop, Marceli Jurczak, Kacper Kijowski, Damian Domański.

CORAZ SŁABIEJ !

Postawa naszych juniorów mocno rozczarowuje w ostatnich meczach, gra jest coraz słabsza, a co za tym idzie w parze również wyniki. Zespół KS Łomnicy ma dużo mniej punktów, a jego przewaga w całym meczu nie podlegała dyskusji, nawet gol zdobyty przez nasz zespół był mocno szczęśliwy. Czas zakasać rękawy i pokazać się z lepszej strony !

19 KOLEJKA – GKS PAUZOWAŁ – WYGRYWAJĄC 3:0 Z PIASTEM ZAWIDÓW

20 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

7 maja 2016 (sobota), godz. 15.00, boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – GRYF GRYFÓW ŚL.  2:2 (2:0)

Gole : 2:1 Kacper Kucy (29), 2:0 Kacper Kucy (39), 2:1 Michał Adamski (73), 2:2 Radosław Kałuski (79)

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek-kpt.,  - Tadeusz Suszek , Patryk Wieczorek, Dawid Kostrzewa, Dominik Kołodziej (73, Kacper Kijowski), - Kamil Kostrzewa (49, Nikola Rajchel (80, Jakub Stanek )),  Dominik Kubik, Waldemar Kownacki (27, Sebastian Posłuszny), Dorian Budzik (68, Gracjan Hrynowiecki), -  Kacper Kucy, Daniel Danielak (79, Damian Domański).

Rezerwa : Marcin Jędrasiak (br.), Filip Prokop.

NIE DOTRWALI !

Gryf w przeciągu całego meczu był zespołem lepszym i groźniejszym. Mimo to gole w pierwszej połowie zdobył nasz zespół. Oba gole zdobył Kacper Kucy, ale szczególnie drugi był sporej urody. Gryf do końca walczył o korzystny rezultat i ta sztuka mu się udała. Przed meczem remis byłby dla nas korzystnym wynikiem, a jednak po nim można mieć niedosyt.

18 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

23 kwietnia 2016 (sobota), godz. 10.00, boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – SPARTA ZEBRZYDOWA 4:3 (2:1)

Gole : 0:1 Mateusz Kleszczyński (24), 1:1 Marcin Zawada (26), 2:1 Kacper Kucy (34), 2:2 Marcin Pis (59), 2:3 Arkadiusz Jodłowski (65), 3:3 Patryk Wieczorek (69 - z karnego), 4:3 Marcin Zawada (80),

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek - Tadeusz Suszek , Patryk Wieczorek, Dawid Kostrzewa, Dominik Kołodziej (73, Nikola Rajchel), - Kamil Kostrzewa (63, Gracjan Hrynowiecki),   Dominik Kubik, Dorian Budzik, Marcin Zawada-kpt. (80, Kacper Kijowski) -  Kacper Kucy, Daniel Danielak.

Rezerwa : Marcin Jędrasiak (br.), Sebastian Posłuszny, Marceli Jurczak, Dawid Hałka, Damian Domański, Filip Prokop.

CÓŻ TO BYŁ ZA MECZ !

Po dobrym meczu z Jeżowem, ale niestety przegranym, zagraliśmy kolejny jeszcze lepszy i z lepszym skutkiem w postaci wydartego w ostatniej minucie zwycięstwa.

Sparta to zespół ku naszemu zdumieniu, który zaprezentował się dużo lepiej niż w poprzednim meczu rozegranym z nimi na jesieni. Od początku meczu to goście zdecydowanie dominowali na boisku, ich akcje z trudem w początkowej fazie powstrzymywali nasi zawodnicy. W 10 minucie świetną interwencją popisał się Klaudiusz Suszek broniąc w sytuacji sam na sam. To było ostrzeżenie. Gościew przełamali nas w 24 minucie , kiedy ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Kleszczyński. Nasza riposta była niemal błyskawiczna. Ładnie kację zapoczątkował Kamil Kostrzewa dograł do Kucego, a ten wyłożył Zawadzie, który bez problemu wyrównał stan meczu. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy wyszliśmy za sprawą Kacpra Kucego na prowadzenie. Nasz napastnik strzelił z ostrego kąta dość mocno i nie dał szans bramkarzowi gości. To nas troszkę uspokoiło, ale druga połowa to istny horror w naszym wykonaniu, na nasze szczęście z happy endem ! Zebrzydowianie zaraz po przerwie ruszyli na nas z impetem. Swego dopięli najpierw w 59 minucie, gdy wyrównał Marcin  Pis, a w 65 minucie losy meczu odwrócił Jodłowski ładnym strzałem z rzutu wolnego. No cóż znów przyszło nam odrabiać straty. Chłopcy (i nasz rodzynek Nikola) pokazali jednak charakter i nie odpuścili rywalowi. W 69 minucie Daniel Danielak nie odstawił głowy i dzięki temu wywalczył rzut karny, który pewnie na gola zamienił Patryk Wieczorek. To jednak nie koniec emocji. W 80 minucie swoją wartość dla drużyny pokazał jej kapitan Marcin Zawada, kiedy to huknął nie do obrony w samo okienko i zapewnił nam trzy punkty. Chwilę potem nasz kapitan brawami został zmieniony, a sędzia zakończył ten ekscytujący mecz.

Po meczu nasi zawodnicy z radością mogli się udać na kiełbaski z grilla przygotowane przez trenera Grzegorza Kucego i Pana Łukasza Dziekana, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji grilla.

17 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

16 kwietnia 2016 (sobota), godz. 15.00, boisko w Czernicy

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI – GKS RACIBOROWICE 3:2 (0:0)

Gole : 1:0 Jakub Stompór (43), 1:1 Kacper Kucy (43), 1:2 Kacper Kucy (65), 2:2 Wiktor Delestowicz (75), 3:2 Klaudiusz Bukraba (80+1)

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek - Tadeusz Suszek , Patryk Wieczorek, Dawid Kostrzewa, Mateusz Madejski (60, Damian Domański), - Dominik Kołodziej (55, Gracjan Hrynowiecki), Dominik Kubik, Dorian Budzik, Marcin Zawada-kpt. -  Kacper Kucy,  Kamil Kostrzewa  (41, Daniel Danielak),

Rezerwa : Marcin Jędrasiak (br.), Kacper Kijowski, Marceli Jurczak, Nikola Rajchel, Dawid Hałka.

Trener : Grzegorz Kucy.

Mecz trwał 80 minut.

NAPSULI KRWI !

Lotnik Jeżów to czołowa drużyna tej klasy rozgrywkowej, mieliśmy obawy o przebieg tego meczu. Jednak nasza drużyna pokazała charakter i była bliska sprawienia niespodzianki.  W pierwszej połowie spora dominacja gospodarzy, którzy nie wykorzystali kilku szans na zdobycie gola. My mieliśmy jedną klarowną sytuację, ale Kamil Kostrzewa strzelił zbyt lekko. W bramce Gieksy dobrze spisywał się Klaudiusz Suszek. Do przerwy remis 0:0. Po przerwie napór gospodarzy i w 43 minucie tracimy gola. W 48 minucie dobrą okazję ma Kacper Kucy, ale z bliska nie trafia do siatki. W 50 minucie za faul i komentarze do sędziego zawodnik Lotnik otrzymuje czerwoną kartkę i gramy przewadze. Pojawia się szansa. Zespół Lotnika jest jednak świetnie poukładany w defensywie i naszym napastnikom trudno było się przedrzeć i skutecznie wykończyć akcje. Ta sztuka udała się jednak Kacprowi Kucemu, który po zagraniu Zawady uwolnił się spod opieki obrońcy, minął bramkarza i strzelił gola na remis. 10 minut potem ten sam zawodnik wyprowadził nas na prowadzenie i w szeregach lotników zapanowała niepewność co do końcowego wyniku. Nasi chłopcy walczyli ambitnie, ale gospodarze byli lepsi piłkarsko i do końca zaciekle nas atakowali. Niestety nie ustrzegliśmy się błędów i w samej końcówce meczu straciliśmy punkty. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry, kiedy Bukraba z bliska wpakował piłkę głową do siatki. Szkoda, że nie udało się dowieźć przynajmniej remisu, na który chłopcy na pewno zasłużyli swoją waleczną postawą…

16 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

9 kwietnia 2016 (sobota), godz. 11.00, boisko we Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – KS ŁĄKA 7:0 (6:0)

Gole : 1:0 Patryk Wieczorek (5- z karnego), 2:0 Kacper Kucy (11), 3:0 Daniel Danielak (14), 4:0 Kacper Kucy (19), 5:0 Dominik Kubik (32), 6:0 Kacper Kucy (35), 7:0 Dawid Kostrzewa (77).

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek (71, Marcin Jędrasiak), - Tadeusz Suszek , Patryk Wieczorek, Dawid Kostrzewa, Dominik Kołodziej (55, Nikola Rajchel), Dominik Kubik (66, Sebastian Posłuszny), Kamil Kostrzewa, Marcin Zawada-kpt. (77, Marcel Jurczak), Gracjan Hrynowiecki (66, Kacper Kijowski)- Daniel Danielak (56, Damian Domański), Kacper Kucy (71, Dawid Hałka).

Sędziowali : Marek Bałacki jako główny oraz Maciej Michałeczko i Piotr Nowicki jako liniowi.

PIERWSZE PUNKTY NA WIOSNĘ !

Po dwóch trudnych i przegranych meczach nad naszym zespołem zaświeciło wreszcie słoneczko. Zespół gości mimo, że plasuje się za nami w tabeli prezentuje się wcale nienajgorzej. Spodziewaliśmy się zatem kolejnej trudnej przeprawy. Jednak boisko zweryfikowało nasze obawy i nasi młodzi chłopcy zagrali naprawdę dobry mecz. W barwach Gieksy po raz pierwszy zagrał nasz nowy nabytek Kamil Kostrzewa, który poprawił jakość naszego zespołu. Mecz ułożył się znakomicie. Już w 5 minucie w polu karnym faulowany był Kacper Kucy, a sędzia pokazał na 11 metr. Do piłki podszedł Wieczorek i pewnie strzelił na 1:0. W 11 minucie Marcin Zawada posłał w szranki Kacpra Kucego, a ten w swoim stylu wykończył skutecznie akcję zdobywając drugiego gola dla naszej drużyny. Odetchnęliśmy z ulgą. 3 minuty potem sprytem wykazał się nasz kolejny nabytek Daniel Danielak i zdobył swojego pierwszego gola w nowych barwach. Warto zaznaczyć, że goście wcale nie grali źle i stwarzali sobie sytuacje, ale świetnie spisywał się Klaudiusz Suszek. W 19 minucie akcja Kamila Kostrzewy kończąca zagraniem do Kucego, który potwierdził swoją dobra formę strzelecką. Jest 4:0. W 32 minucie piękna bramka Dominika Kubika, nasz zawodnik z ostrego kąta strzelił do bramki. Asystą popisał się tym razem Danielak. Festiwal strzelecki w tej części zakończył Kacper Kucy kompletując klasycznego hat-tricka. Nasz napastnik na pełnej szybkości wyprzedził obrońcę Łąki zdobył gola na 6:0.  Po przerwie mecz był bardziej wyrównany. Nasi chłopcy mający już korzystny rezultat nieco spuścili z tonu. W 42 minucie z rzutu wolnego groźnie strzelał zawodnik łąki, ale Suszek wyłapał piłkę. Trener GKS-u mający szeroką ławkę rezerwowych wprowadzał na boisko kolejnych zawodników, którzy mieli okazję się pokazać. Nasz zespół nie popełnił do końca meczu większych błędów i zachowaliśmy czyste konto, a jedyną bramkę w drugiej połowie zobaczyliśmy w końcówce meczu po ładnie wykonanym rzucie wolnym przez Dawida Kostrzewę. Cieszymy się zatem z pierwszych wiosennych punktów i liczymy na więcej !

Trójka sedziowska meczu z KS Łąka.

Wyjściowe jedenastki - w niebieskich strojach GKS

Przywitanie obu zespołów.

15 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

2 kwietnia 2016 (sobota), godz. 15.00, boisko we Wleniu

POGOŃ WLEŃ – GKS RACIBOROWICE  4:0 (2:0)

Gole : 1:0, 2:0, 3:0 (3) Dawid Jadach (26,30,56), 4:0 Miłosz Gerus (67)

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek, - Dawid Kostrzewa, Sebastian Posłuszny (41, Kacper Kijowski), Tadeusz Suszek , Patryk Wieczorek, - Nikola Rajchel  (20, Dominik Kołodziej), Dominik Kubik, Krzysztof Kocjan, Marcin Zawada-kpt., - Daniel Danielak (70, Dawid Hałka), Kacper Kucy.

Rezerwa : Maciej Stępień, Damian Domański,

Sędziowali : Henryk Kulaszyński jako główny oraz Michał Nowak i Wacław Bocheński jako liniowi.

Rywal z Wlenia tym razem okazał się dla nas zbyt mocnym zespołem. Gospodarze gościnni byli tylko przed meczem (pozdrawiamy Panią Prezes Klubu), jednak w trakcie jego trwania mieli zdecydowaną przewagę, nasz zespół miał swoje szanse, ale tym razem nasze celowniki były rozregulowane. Bliscy zdobycia gola honorowego byli Kucy i Hałka, jednak ich strzały mijały słupki bramki strzeżonej przez bramkarza gospodarzy.

Nie załamujemy się jednak  i liczymy na pierwsze punkty wiosny w kolejnym meczu …

14 KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH

25 marca 2016 (piątek), godz. 15.00, boisko w Raciborowicach

GKS RACIBOROWICE – OLIMPIA KOWARY  2:4 (1:3)

Gole : 1:0 Patryk Wieczorek (6 – z karnego), 1:1 ??? (32), 1:2 ??? (34), 1:3 ??? (38), 2:3 Kacper Kucy (45), 2:4 ??? (72)

W 71 minucie Klaudiusz Suszek obronił rzut karny.

Skład GKS :  Klaudiusz Suszek, - Dawid Kostrzewa, Sebastian Posłuszny (41, Krzysztof Kocjan), Tadeusz Suszek , Patryk Wieczorek, - Nikola Rajchel  (60, Damian Domański), Dominik Kubik (73, Kacper Kijowski), Dorian Budzik, Marcin Zawada-kpt., - Daniel Danielak (41, Dominik Kołodziej), Kacper Kucy.

Rezerwa : Marcin Jędrasiak (br.) – Jakub Stanek, Dawid Hałka.

Widzów : 30

Sędziowali : Marek Bałacki jako główny oraz Marcin Kozioł i Marian Socha jako liniowi.

Żółta kartka : Dorian Budzik (GKS)

GIEKSA W BUDOWIE …

Pierwszy mecz po przerwie zimowej budził nasze obawy. Gieksa potykała się z rywalem mocniejszym, szczególnie jeśli chodzi o warunki fizyczne. Nasz zespół po zmianie trenera jest obecnie w przebudowie, w kadrze pojawiają się nowi zawodnicy, którzy muszą się wkomponować w zespół. Mecz z Olimpią był mimo naszych kłopotów bardzo dobrym meczem, nasi zawodnicy (w tym debiutująca zawodniczka Nikola Rajchel) zagrali bardzo ambitnie i z ich postawy jesteśmy bardzo zadowoleni, na wyniki przyjdzie jeszcze czas.

Mecz rozpoczął się dla nas dobrze, już w pierwszej akcji Kacper Kucy mógł otworzyć wynik, zabrakło odrobinę „zimnej krwi” napastnikowi Gieksy. Jednak ten sam zawodnik już w 6 minucie w swoim stylu wywalczył dla nas rzut karny. Skutecznym wykonawcą okazał się Patryk Wieczorek, nasz zespół prowadził 1:0 i liczyliśmy na niespodziankę. Jednak kowarzanie po stracie gola opanowali boisko i ich ataki były bardzo groźne. Broniliśmy się dzielnie do 32 minuty, wówczas dopuściliśmy się faulu poza polem karnym, a zawodnik Kowar mocno strzelił z wolnego i piłka znalazła drogę do siatki. Chwilę potem  błąd w defensywie popełnił dobrze grający Tadeusz Suszek i stracił piłkę w polu karnym, a zawodnik gości strzelił nie do obrony. Przegrywaliśmy 1:2. Goście nadal nacierali. Efektem trzeci gol w 38 minucie. Po rzucie rożnym obrońca gospodarzy pakuje piłkę głową. Do przerwy przegrywamy 1:3.

Po zmianie stron nasz zespół podejmuje walkę do końca. W 44 minucie bardzo ładnym strzałem popisuje się Marcin Zawada, ale bramkarz pewnie łapie piłkę. Jednak w 45 minucie zdobywamy kontaktową bramkę. Pojedynek jeden na jeden przegrywa Kubik, ale bramkarz nie chwyta piłki, lecz wybija ją przed siebie, dopada do niej Kacper Kucy, mija bramkarza i pakuje do pustej bramki.  Potem na boisku przez dłuższy czas toczy się ostra walka, nasi zawodnicy walczą bardzo ambitnie z mocniejszymi fizycznie zawodnikami Kowar. W 70 minucie jesteśmy blisko wyrównania, niestety Kacprowi Kucemu w ostatniej chwili blokuje piłkę obrońca gości, zamiast remisu mamy rzut karny z drugiej strony. Bezpardonowe wejście w polu karnym Tadeusza Suszka kończy się faulem i słusznym karnym. Przed utratą gola ratuje nas Klaudiusz Suszek, który broni karnego ! Niestety minutę potem tracimy gola po ładnym strzale zawodnika gości. Do końca walczymy o korzystny rezultat, jednak nie starcza czasu i sił. Mecz przegrywamy raczej zasłużenie 4:2, ale grając tak nadal napsujemy jeszcze krwi kilku zespołom.